PREOKRET ZVEZDE Crveno-bijeli nadoknadili manjak za treću pobjedu u novoj sezoni

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Cedevita Olimpiju rezultatom 79:64 u utakmici 4. kola ABA Lige.

I u ovoj utakmici osjetila se ogromna potrošnja Crvene zvezde koja je loše otvorila meč, a u završnici prve četvrtine Cedevita Olimpija imala je 11 poena prednosti,. Međutim, sa minus sedam domaći tim je otišao na prvi odmor.

Uspjela je Zvezda da se vrati u ovaj meč do poluvremena na koje je otišla sa jednim košem prednosti.

Rezultatska klackalica viđena je u trećoj četvrtini ali nijedna od ekipa nije uspjela da napravi značajniju prednost, a onda je Nikola Ivanović, koji do tog trenutka nije imao poene iz igre, na četiri sekunde prije kraja pogodio trojku za vođstvo Zvezde (56:55) pred odlučujućih 10 minuta.

Na pet minuta i osam sekundi do kraja Pulen je zaradio petu ličnu grešku, uz to je napravio i nesportski faul. Ivanović je pogodio dva bacanja za najveće vođstvo Zvezde na utakmici (68:61), a onda je isti igrač u nastavku napada poentirao uz faul. Nakon dodatnog bacanja crveno-bijeli su prvi put ove večeri došli do dvocifrene prednosti.

Ovo je, čini se, bio prelomni trenutak utakmice jer su crveno-bijeli odmah otišli na dvocifrenu prednost, a to je bila prednost koja je za goste bila nenadoknadiva.

Mitrović i Holins bili su najefikasniji kod Zvezde sa po 13 koševa, Cedevita Olimpiju predvodio je Ougust sa 14 poena.