PRITISAK NA ARSENALU "Građani" se provukli protiv Palasa

Fudbaleri Mančester sitija uspjeli su uz dosta muke da savladaju ekipu Kristal Palasa rezultatom 1:0 u utakmici 27. kola Premijer lige.

Haland i Gvardiola pored terena

Mučili su se „građani“, mučili i mučili, a onda je jedna greška odbrane presudila. Mančester siti je golom Erlinga Halanda sa bijele tačke u 78. minutu uspio da stigne do pobjede, prenosi Sportal.

Do tog 78. minuta nismo vidjeli ozbiljnu šansu. Ekipa Pepa Gvardiole je imala potpunu terensku inicijativu, o čemu dovoljno govori i činjenica da fudbaleri Kristal Palasa nisu uspjeli da upute šut u okvir gola tokom cijele utakmice.

Bez obzira što Mančester siti nije igrao na previsokom nivou, djelovalo je kao da je pitanje vremena kada će pući odbrana Kristal Palasa.

U 78. minutu Olise je nepotrebno oborio Gundogana u kaznenom prostoru.

Haland je, kao i obično, bio neumoljiv i donio veoma bitnu pobjedu svom timu u borbi za naslov Premijer lige. Ekipa sa „Etihada“ sada ima dva boda manje, ali i utakmicu više od Arsenala koji u nedjelju gostuje Fulamu.

Sa druge strane, Kristal Palas se nalazi na 12. mjestu na tabeli i ima 27 osvojenih bodova. Još uvijek nisu obezbijedili opstanak, pošto osamnaestoplasirani Vest Hem ima samo četiri boda manje.