PRVA LIGA RS Rudar prekinuo uspješan niz Željezničara na "Predgrađu"

Fudbaleri Rudar Prijedora prekinuli su sjajan niz Željezničar sport tima na domaćem terenu. Ekipa Igora Jankovića je slavila 1:0 golom Bojana Burazora i tako nanijela prvi poraz domaćinu nakon 13 mečeva na njegovom terenu u Predgrađu.

Ipak ni to im nije pomoglo da smanje zaostatak za Krupom, jer je lider bio siguran na gostovanju u Derventi. Golom Nikole Dujakovića je došao do tri važna boda protiv Tekstilca.

Slavija je nakon preokreta savladala Alfa Modriču. Gosti su poveli već u prvoj minuti, a strijelac je bio Trivan. Domaći tim zatim nije realizovao penal (Nikola Bjeloš). Ipak, u nastavku Slavija dolazi do pobjede. Pogodio je prvo  Marko Marković, a zatim se Bjeloš iskupio golom.

Promjena trenera donijela je rezultat u Podrinju, pa je ekipa iz Janje slavila u Brčkom.

Rezultati:

Tekstilac Krupa 0:1 (0:1)

Željezniar ST- Rudar Prijedor 0:1 (0:1)

Jedinstvo –Podrinje 0:1 (0:1)

Slavija –Alfa Modriča 2:1 (0:1)

Slobodna Kozara

Plasman: Krupa 22, Rudar Prijedor 19, Kozara 11, Alfa Modriča 10, Slavija 9, Željezničar 8, Tekstilac 8, Podrinje 8, Jedinstvo 6.