PRVA LIGA RS Željezničar došao do druge pobjede

Domaći timovi su imali maksimalan učinak u prve tri utakmice Prve lige Republike Srpske. Željezničar Sport tim je na svom terenu savladao Alfa Modriču 1:0 a jedini gol na utakmici postigao je Danilo Teodorović u 22. minuti.

Fudbaleri Tekstilca u drugom dijelu su slomili otpor Podrinja. Poveli su domaći u 64.minuti kada je na odbijenu loptu natrčao Stefan Milojević i pogodio mrežu gostiju. Na 2:0 je u 77. minuti povećao Slađan Stupar koji je dobro reagovao na ubačenu loptu.

U finišu su gosti krenuli ofanzivnije, pa im se to isplatilo preko Filipa Vujića. Sve nade Podrinja u osvajanje boda raspršio je Stefan Milojević svojim drugim golom.

Jedinstvo je savladalo Slaviju 4:2. Domaći tim je poveo iz penala u devetoj minuti kada je strijelac bio Buljubašić. Na 2:0 je povećao Hasikić u 64. minuti.

Nadu gostima da mogu do povoljnog rezultata donio je Nikola Bjeloš u 71.minuti. Ipak, neizvjesnost je riješio Čavalić novim golom za 3:1. U finišu još dva gola. Prvo je Bjeloš smanjio na 2:3, da bi Ramić postigao konačnih 4:2 za Jedinstvo.

Rezultati 7. kola:

Tekstilac Podrinje 3:1 (0:0)

Željezničar – A. Modriča 1:0 (1:0)

Jedinstvo – Slavija 4:2 (1:0)

Krupa – Kozara nedjelja,16.00 (Đorđić)

Slobodna ekipa: Rudar Prijedor.

Plasman: Krupa 16, Rudar 13, Kozara 8, Tekstilac 8, Modriča 7, Željezničar 7, Slavija 6, Jedinstvo 6, Podrinje 4.