Prva liga RS: Zvijezda 09 raspucana, minimalac Prijedorčana

Zvijezda 09 i Rudar Prijedor i dalje nastavljaju trku za titulu, a poslije 21. kola bijeljinska ekipa je na čelu tabele zahvaljujući većem broju postignutih golova. Izabranici trenera Miodraga Pantelića su sa ubjedljivih 6:1 savladali Slobodu u Mrkonjić Gradu.

Na vrhu tabele: Miljan Govedarica

Goste je u vođstvo doveo Miljan Govedarica u 17. minutu, a desetak minuta kasnije isti igrač je udvostručio prednost. Pobjednik susreta bio je poznat već u 32. minutu, kada je mrežu zatresao mladi Miloš Zlatković, a asistent je bio Govedarica.

Pred odlazak na odmor i Delimir Bajić je zatresao mrežu nemoćnog Vladana Kovačevića.

Počasni pogadak za domaće postigao je Sladojević u 66. minutu, ali je Damjan Krajišnik sa bijele tačke u 75. i kasnije u 85. minutu postavio konačnih 1:6.

Golom Demira Jakupovića iz penala u 76. minutu Rudar Prijedor je s minimalnih 1:0 savladao Drinu i ostao izjednačen sa Zvijezdom po broju bodova, ali je timu iz Etno sela „Stanišići“ prepustio lidersku poziciju.

Rezultati 21. kola:  Kozara Napredak 0:0, Slavija – Podrinje  1:0, Sloga – Sutjeska  2:2, Rudar Prijedor – Drina  1:0, Sloboda – Zvijezda 09  1:6, Željezničar – Tekstilac Kort 1:1.

Plasman: Zvijezda 09, Rudar Prijedor po 48,  Drina 37, Slavija 35, Tekstilac Kort 33, Podrinje 28, Željezničar Sport tim 26, Sloboda 25, Sutjeska 22, Kozara 17, Napredak, Sloga po 13 bodova.

Parovi 22. kola: Zvijezda 09 – Željezničar – Sport tim, Napredak – Slavija, Sutjeska – Rudar Prijedor, Tekstilac – Kozara, Podrinje – Sloga, Drina – Sloboda.