PRVA LIGA Sloboda lako, poker Laktaša i "brazilski" remi u Prijedoru

Fudbaleri Slobode iz Novog Grada nastavili su potjeru za Krupom jer su u 20. kolu Prve lige Republike Srpske lako izašli na kraj sa gostima iz Omarske - 3:0.

Fudbaleri Rudara i Tekstilca remizirali

Ekipa Zorana Bujića sve je riješila u periodu od 22. do 29. minuta. Prvo je pogodio Ensar Imamagić, a potom i Predrag Vladić, da bi Imamagić drugim golom stavio tačku na meč u 80. minutu. Sloboda sada ima 48 bodova, sedam manje i meč manje od lidera Krupe.

Pobjedu u gostima ostvarili su Laktaši koji su savladali Slobodu u Mrkonjić Gradu sa ubjedljivih 4:0 uz dva gola Vasilija Jotića, te po jedan Davida Vukovića i Ognjena Škorića.

Važan bod u borbi za opstanak osvojio je Tekstilac u Prijedoru. Dervenćani su vodili golom Brazilca Abnera de Mela, a pšprvi proljećni bod „rudarima“ donio je njegov zemljak Paulo da Silva.

Ostali rezultati: Ljubić – Radnik 2:1 (Milanović 33, Čudić 42 – Maksimović 38), Podrinje – Kozara 1:1 (Erić 89 – Glišić 25), Drina – Famos 1:0 (Maksimović 63). Ranije su igrali Željezničar Sport tim – Sutjeska 3:1, te Zvijezda 09 – Krupa 1:2. Utakmica Slavija – Modriča je odgođena. Tabelu pogledajte ovdje.