PRVO MJESTO NIKAD BLIŽE Partizanu ipak slatka Cedevita, odbrana donijela pobjedu (VIDEO)

Košarkaši Partizana savladali su Cedevita Olimpiju u 23. kolu ABA lige jer su poslije neizvjesne završnice uspjeli da slave sa 76:73.

Zek Ledej

Ovim trijumfom Partizan se dodatno približio prvom mjestu na kraju ligaškog dijela, a kako sada stvari stoje odlučujući meč biće u Podgorici protiv Budućnosti. Partizan je sada na 20-2, dok Crvena zvezda ima 18-3 uz dva meča manje.

Umor je ostavio veliki trag na ekipu Željka Obradovića koja je potrošila ogromnu količinu energije samo 48 časova nakon pobjede protiv Olimpijakosa.

Ljubljančani su mnogo bolje otvorili utakmicu, vodili tokom prve četvrtine i sa 12 poena razlike, ali su se “crno-bijeli” nošeni podrškom oko 15.000 gledalaca uspjeli da smanje razliku na -6. Tokom drugog perioda u potpunosti su uhvatili priključak, vodili, ali je Cedevita na odmor otišla sa 46:44.

Čitavo drugo poluvrijeme bilo je vrlo neizvjesno baš kao i u Ljubljani u prvom dijelu sezone, a Partizan je meč dobio sjajnom odbranom u finišu. Cedevita nije uspjela da pronađe kvalitetno rješenje u napadu nakon što je vodila sa 69:64.

Ekipa Jurice Golemca potpuno je stala, a domaći su trojkom Janisa Papapetrua, te poenima Dantea Egzuma i Zeka Ledeja uspjeli da preokrenu. Eksum je na kraju bio miran sa linije penala, a Jogi Ferel ispromašivao sve šuteve za tri poena.

Papapetru je postigao 14 poena, a jedan od junaka Ledej 13 uz sedam skokova i mnogo urađenog posla u odbrani. Alen Smailagić je dodao 12, a Egzum i Kevin Panter po 10. Na drugoj strani Džoš Adams je dao 19, a Ferel 17 uz šut za tri poena 3-11.