PSŽ MEĐU OSAM NAJBOLJIH U LIGI ŠAMPIONA Borusija sa desetoricom završila meč

Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona pošto su pobijedili Borusiju iz Dortmunda sa 2:0 i na taj način nadoknadili manjak iz prvog duela, u kojem su poraženi sa 1:0.

Utakmica Liverpul Atletiko Madrid još je u toku (produžeci) pošto su Englezi nakon 90 minuta imali prednost od 1:0, a sa identičnim rezultatom poraženi su u prvom duelu.

Paris Sen Žermen je poveo u 28. minutu. Di Maria je izveo korner sa desne strane, odlično se pozicionirao Nejmar, sačekao da se isprazni prostor, a onda u posljednjem trenutku utrčao ispred Hakimija i glavom, sa oko pet metara, u padu glavom poslao loptu iza Burkija.

U prvom minutu nadoknade prvog poluvremena Pari Sen Žermen došao je do drugog pogotka i to iz akcije kao sa igrice. Sarabija je dobio loptu na desnoj strani, ubacio je u sredinu, a tamo je Bernat vrhom kopačke “bocnuo” loptu i poslao je u donji desni ugao gola Borusije Dortmund.

Nijedna sporna situacija nije se vidjela u drugom poluvremenu, sve do 88. minuta kada je došlo do čarki između Emre Džana i Neimara, a onda i fizičkog sukoba.

U gužvu su se umiješali gotovo svi igrači, a onda je sudija Entoni Tejlor pokazao crveni karton Emre Džanu, žuti Neimaru. Požutio je i Anhel di Maria, koji je  u tom trenutku bio na klupi, ali je učestvovao u sukobu. Najbolji igrač Parižana u ovoj sezoni tako će propustiti naredni meč u Ligi šampiona s obzirom da je ovo bio karton koji mu je donio suspenziju.