"Pukla" stotka u Trebinju, Bratunac pao nakon drame

Leotar je napravio veliki korak ka plasmanu u plej-of. Trebinjci su na svom parketu savladali Kakanj 102:83, a meč su prelomili u nastavku.

Kakanj je odigrao veoma dobre prve dvije četvrtine, pa su na početku trećeg dijela imali prednost. Domaći su tada zaigrali puno bolje u odbrani ograničili su goste na 13 poena u ovom periodu i stekli odlučujuću prednost koju su povećali do kraja.

U pobjedničkom timu Vladimir Aleksić je ubacio 22, a Stefan Mijović 17 poena, dok na drugoj strani daleko bolji od ostalih bio Muflizović.

Prava drama viđena je u Mostaru gdje je Zrinjski tek nakon dva produžetka savladao Bratunac. Gosti su propustili veliku šansu za trijumf jer su u finišu ispustili 12 poena viška. U drugom produžetku isključen je i trener Bratunca Ognjen Radić, pa je i to pomoglo domaćem timu da slavi.

Anđušić je bio najefikasniji sa 24 poena dok je Mateo Zovko dodao 22 za Zrinjski. Tadić je u poraženom timu imao 32, a Tresač 31 poen ali ni to nije bilo Bratuncu.

Rezultati: Čelik –Bosna 80:89, Zrinjski –Bratunac 102:98, Leotar –Kakanj 102:83.