Puno varnica, CRVENI KARTON i na kraju REMI Barselone i Reala

Barselona i Real su odigrali bez pobjednika 2:2 u 36. kolu prvenstva Španije.

FOTO EPA-EFE/ALEJANDRO GARCIA

Kao i uvijek, „El klasiko“ je donio dosta varnica na terenu ali i van njega, iako nije imao rezultatski značaj jer je katalonski klub ranije osigurao titulu. Bio je ovo 34. remi u prvenstvenim mečevima, te ukupno 60. meč ova dva kluba koji je završen bez pobjednika.

Počelo je sjajno za Barselonu. Prvo je udarac Luisa Suareza odbranio Kejlora Navasa, da bi u 10. minutu katalonski klub poveo. Sjajnu kontru je povukao Roberto i uposlio Suareza koji donosi veliko slavlje.

Foto EPA-ALEJANDRO GARCIA

Nakon primljenog gola Real kreće jače ka golu i dolazi do izjednačenja u 15. minuti. Ronaldo je započeo i završio sjajnu akciju u kojoj su još učestvovali Kros i Benzema, a sjajni Portugalac je pobjegao čuvarima i pogodio.

Odmah zatim u 27. minuti Modrić je sjajno proigrao Ronalda koji nije pogodio, a samo minut kasnije je poslao loptu tik pored stative. U finišu prvog dijela Roberto je dobio crveni karton. Izgubio je živce, nasio na provokaciju Marsela i zaradio isključenje.

Na poluvremenu je Ronaldo ostao u svlačionici, a zamijenio ga je Asensio. Iako je Barselona imala igrača manje, to ih nije spriječilo da povedunu 53. minuti. Suarez je uz faul oteo loptu dodao do Lea Mesija koji je pogodio.

Mogao je Argentinac u 70. minuti da riješi sve dileme, ali je pobjegao previše u stranu i nije postigao gol. Kazna je stigla već u narednom napadu. Geret Bejl je snažno šutirao i pogodio za 2:2.

Samo tri minuta kasnije Alba je pokosio Marsela u šesnaestercu ali sudija Alehandro Ernandez nije pokazao na penal i meč je nastavljen. Do kraja nije bilo promjene rezultata.

Kao i uvijek “El klasiko” je donio i političke poruke pa su tako navijači Barselone, osim standardnih katalonskih zastava, istakli i dvije velike parole na engleskom i katalonskom kojim su tražili slobodu.