RAPSODIJA ZVEZDE Magija Kataija obradovala mališane

Raspodija Crvene zvezde u revanšu! Beogradski tim je nošen podrškom 20.000 mališana savladala Kairat ubjedljivo 5:0, pa je izborio plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, gdje ih očekuje Šerif Tiraspolj.

Za razliku od prvog meča Zvezda je odigrala puno kvalitetnije, bila je konkretnija u napadu i opasnija, pa je iskoristila izostanak Kantea i prvog golmana da zabilježi ubjedljiv trijumf. Beograđani su nametnuli svoj ritam , od starta su krenuli u visoki presing i stvorili su velike probleme gostima. Rani gol je dao samopouzdanje a nije izostala velika borbenost.

Beograđani su poveli već u devetoj minuti kada je Aleksandar Katai sjajnim udarcem savladao mladog Danila Ustamenka. I nakon gola nastavili su se naleti crveno bijelih koji su imali šanse a na 2:0 je povisio Dioni. Dragović je oduzeo loptu izbacio francuskog navijača koji je pogodio sa ivice šesnaesterca.

Onda u finišu prvog dijela magija Kataija. Sjajno je izveo slobodan udarac i iznenadio mladog golmana udarcem u njegov ugao.

U nastavku su brzo riješene sve dileme. Sjajnu akciju Milana Rodića iskoristio je Mirko Ivanić da bi Filipo Falko u 56.minuti pokazao kvalitet i preciznim udarcem pogodio za 5:0. Mogli su domaći i do ubjedljivije pobjede a Ben je u 87. minuti zatresao stativu.