GORDI ALBION PREGAZIO VELS Blickrig Engleza u drugom poluvremenu nokautirao Zmajeve

Vels i Engleska sastali su se u posljednjem kolu grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru.

Englezi su ovaj meč dobili rutinskim rezultatom 3:0, dva pogotka je postigao Rašford sjajnim bravurama, a u strijelce se upisao i Foden na asistenciju Kejna.

Englezi su ovom pobjedom ostali na vrhu tabele i plasirali se dalje u nokaut fazu gdje će ih čekati Senegal.

Velšani ovim porazom završavaju takmičenje na Mundijalu.

Atmosfera – sjajna. Orilo se “Engleska, Engleska”, skoro cijeli stadion bio je u bijelom, što označava dresove upravo tog tima. Velšani su u ovaj meč ušli sa nadom, a završili su ga tragično. Ni centar nisu prešli u prvom dijelu, a u drugom su mogli samo da gledaju kako im se lopta kotrlja u mreži.

Nakon slabog prvog poluvremena u kojem je Engleska imala dvije tri polušanse, uslijedio je blickrig u drugom dijelu.

U dva minuta dva gola za potpuni potop. Prelijep pogodak postigao je Markus Rašford kada je iz slobodnog udarca sa 19 metara matirao Varda.

Samo 120 sekundi kasnije, Kejn probija po desnom boku, šalje oštru loptu koja prolazi kroz peterac, a na drugoj stativi je sve to ispratio Foden koji matira Vels za veliko slavlje i erupciju na tribinama.

Iako su Velšani krenuli malo jače, kazna i šlag na tortu stigao je u 67. minutu kada je Markus Rašford zaplesao po desnoj strani, malo “lomio” odbranu, a onda opalio i “probio” Varda za 3:0.

90+4. min – KRAJ. Glavni arbitar meča Slavko Vinčić označio je kraj susreta. Engleska – Vels 3:0.

90. min – Nadoknada vremena, igraće se još 4 minuta.

89. min – Stons se sjajno snašao u šesnaestercu, ali je lopta otišla iznad prečke.

77. min – Ovo je bila odlična prilika! Foden je dočekao centaršut u šesnaestercu i šutao po golu. Ali je pucao neprecizno, lopta je otišla lijevo od gola.

68. min – POGODAK! Nakon sjajne solo akcije Rašford pogađa kroz noge golmanu Velsa za 3:0, i stavlja tačku na “I” na ovom meču.

51. min – GOL. GOL. GOL. Dejvis izgubio loptu ispred svog šesnaesterca, Kejn je krade i sjajno ubacuje direktno kroz peterac i Foden s lakoćom dočekuje i matira Varda.

50. min – GOOOOOL. Markus Rašford sjajnim udarcem iz slobodnog udarca donosi prednost Englezima.

46. min – Utakmice se nastavlja, počinje drugo poluvrijeme.

45+5. min – POLUVRIJEME. Glavni arbitar je označio kraj prvog poluvremena. Dominantni Englezi, Velšani su slabo prelazili centar, uglavnom se igralo na njihovoj polovini.

45. min – Počela je sudijska nadoknada, igraće se još 5 minuta.

Na drugoj utakmici večerašnjeg programa, Amerikanci vode protiv Irana 1:0, Dest je sjajno glavom spustio, a Pulišić zakucao loptu u gol.

38. min – Divna akcija Engleza, puno trčanja, puno brzih pasova, “štikla” Belingama, ali Foden šutira visoko preko gola.

28. min – Dominacija Engleza na terenu, ali jedina prava prilika bila je ona Rašfordova u 10. minutu. Od tada nije bilo uzbuđenja, iako su Velšani pritisnuti na svojoj polovini. Zmajevi do sada nisu prišli ni blizu gola rivala, a treba istaći da fudbaleri Gordog Albiona imaju čak 75 odsto lopte u svom posjedu.

15. min – Nakon kornera, Foden pokušava za distance, ali je šut bio neprecizan.

10. min – Vard odlično brani pokušaj koji je stvorio Rašford. Oslobodio je malo prostora unutar šesnaesterca i uputio brzu loptu po sredini gola.

1. min – Glavni arbitar meča Slavko Vinčić označio je početak utakmice. Spektakl može da počne.

Na programu su mečevi posljednjeg kola grupe B u kojoj sve četiri reprezentacije imaju mogućnost da prođu dalje.

Putem našeg portala možete pratiti u pisanoj formi, meč između Velsa i Engleske.

Duel će se igrati od 20 časova na stadionu „Ahmad bin Ali“.

„Gordi albion“ će proći u narednu rundu takmičenja uz pobjedu ili remi. U zavisnosti od gol razlike, ekipa Gareta Sautgejta može dalje i uprkos porazu (manjem od četiri gola razlike).

U prva dva kola B grupe Engleska je sakupila četiri boda – uz pobjedu nad Iranom i remi sa Sjedinjenim Američkim Državama.

Vels je trenutno u najgoroj poziciji u grupi – poslije podjele bodova sa Amerikancima, izgubio je Iranaca.

Garetu Bejlu i drugarima potrebna je pobjeda kako bi imali bilo kakvu šansu da nastave takmičenje i poslije grupne faze.

U tom slučaju nadaće se remiju Irana i SAD. Ako taj meč ne bude okončan podjelom bodova – Velsu će trebati pobjeda sa četiri gola razlike.

Sastavi za današnji meč između Velsa i Engleske.

Vels: Vard, Ampadu, Mepam, Rodon, Dejvis, VIlijams, Alen, Remzi, Džejms, Bejl, Mur.

Engleska: Pikford, Voker, Stons, Megvajer, Šou, Rajs, Henderson, Rašford, Belingam, Foden, Kejn.

U drugoj utakmici se sastaju Iran i SAD čiji  meč će direktno odlučivati o plasmanu u narednu fazu takmičenja, dok sa druge strane Engleska ima nešto lakši posao protiv Velsa.

SAD i Vels moraju da trijumfuju ukoliko planiraju da prođu u osminu finala.

Ključaće na stadionima Al Tumama i Ahmad bin Ali.

Svi su igri, s tim što Engleska ima najveće šanse za plasman i samo ubjedljiv poraz bi ih eliminisao sa turnira.