RAZIGRANA ZVEZDA Ples Bena i Kataija za veliku pobjedu Beograđana

Crvena zvezda je protiv Libereca odigrala jednu od najboljih utakmica u dosadašnjem dijelu sezone. Beograđani su slavili sa 5:1 u drugom kolu Lige Evrope, a mogli su da dođu i do još ubjedljivije pobjede.

Beograđani su odigrali odličan meč u kojem su pored pet postignutih golova, propustili još nekoliko sjajnih šansi i u potpunosti su kontrolisali meč. Sjajnu partiju pružio je Aleksandar Katai koji je “plesao” po terenu, dijelio loptu a na kraju je sve krunisao i golom. Nakon dva mjeseca u strijelce se upisao i El Fardu Ben.

Domaći u poveli u sedmoj minuti. El Fardu Ben je odlično reagovao nakon centaršuta Rodića.  Nastavili su domaći sa pritiskom, pa su se redale šanse pred golom gostiju. Aleksandar Katai se odlično snalazio na novoj poziciji dijelio je lopte na stranu, a njegovi saigrači su propustili dobre šanse. Ipak u 22.minuti nova sjajna akcija domaćih, Katai i Ivanić su izigrali odbranu, odigrana je povratna lopta za Bena koji je zatresao mrežu.

Nakon toga je Katai pogodio stativu u 37.minuti. Liberec je uspio da smanji na 1:2 četiri minuta prije kraja poluvremena, kada je Jan Matoušek odlično šutirao sa 20-ak metara i savladao Borjana. Prethodno domaći igrači su propustili nekoliko prilika da izbace loptu.

I onda u finišu prvog dijela još jedna velika šansa za domaće. Ben je proigrao Ivanića koji je traljavo zahvatio loptu.

Ipak u nastavku Zvezda je brzo povećala prednost. Lopta je došla do Milana Gajića u 47.minuti i on je poslao u praznu mrežu. Gosti su još jednom imali šansu da se vrate kada je Milan Borjan sjajno odbranio udarac Mara.

Katai je u 67.minuti solo-prodorom povećao na 4:1. Fudbaler Zvezde je sjajno prošao i bukvalno pretrčao odbranu gostiju i zatim pogodio mrežu rivala.

Nakon kornera Dijego Falčineli je postigao novi gol i sjajno je reagovao.

Na ovom meču Milan Borjan je proslavio 150 nastup za Crvenu zvezdu. Beograđani narednog četvrtka dočekuju Gent, a nakon toga idu u goste belgijskom klubu.