REMI NA STARTU KVALIFIKACIJA Bod za futsalere Srbije u Temišvaru

Futsal reprezentacija Srbije započela je kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2022. godine u Holandiji, remijem sa Rumunijom u Temišvaru. Srbija i Rumunija odigrale su zanimljivu i sadržajnu utakmicu koja je završena rezultatom 2:2.

Dvije selekcije imaju po jedan bod u grupi šetir, u kojoj je Bosna i Hercegovina na prvoj poziciji nakon trijumfa nad Sjevernom Makedonijom (2:1).

Utakmica u hali “Konstantin Đud” počela je bolje po domaćina, koji je uspio da pobjede u trećem minutu, gotovo iz prvog pravog napada.

Domaćini su prvi poveli, Korpulentni Ike je vezao dvojicu čuvara na desnoj strani, odložio na lijevu do Felipea Oliveire naturalizovanpog Brazilca, koji šutem iz prve šalje loptu od prečku u gol.

“Orlovima” je bilo potrebno vremena da pronađu ritam i to su uspijeli kada su na teren ušli pravi Rumuni. Izabranici selektora Gorana Ivančića su krenuli da napadaju i izjednačili preko Stefana Rakića, koji je evrogolom sa distance donio 1:1.

Dva minuta kasnije na semaforu je pisalo 1:2 – Denis Ramić je probio po lijevoj strani nakon lijepe akcije Srbije, zavrnuo unutra do Dragana Tomića koji je pokušao petom. Nije uspio iz prvog puta, ali jeste iz drugog i srpski tim se našao u prednosti.

Nije uspjela Srbija da sačuva prednost, po desnoj strani prošao je Savio, prvi udarac mu je Vulić odbranio, ali mu se lopta odbila na nogu i on je zakucao u mrežu za 2:2.

Srbija za nekoliko dana, trećeg februara igra protiv Bosne i Hercegovine u Novom Sadu, a petog marta dočekuje i Sjevernu Makedoniju.