REMI PRED DERBI Ben donio bod Zvezdi (VIDEO)

Crvena zvezda je remizirala u Inđiji u drugom meču 23. kola 1:1. Crveno-bijeli su imali puno problema na ovom gostovanju, gdje se nisu uspjeli snaći na oštriju igru domaćih koji se se većim dijelom utakmice branili sa 10 igrača, a na kraju su osvojili bod golom El Fardu Bena u 75. minutu.

FOTO FK CRVENA ZVEZDA

Zvezda je u prvom dijelu imala više loptu u posjedu, ali nije uspjela da pronađe rješenje za odbranu domaćih. Beograđani su bili bez ideje kako da probiju zid Inđije koja je prekršajima nastojala da što više isprekida igru i spriječi prenos lopte. Gosti su pokušavali iz prekida, ali nisu imala ozbiljniju šansu. Jedini vrijedan pokušaj bio je udarac Bena u 33. minutu.

Domaći tim je čekao šansu za kontru i dočekao je u 36.minutu. Ognjen Krasić je pobjegao Milanu Rodiću i pogodio mrežu.

Zvezda je mnogo angažovanije ušla u drugi dio. Prvo je pokušao Garsija u 48. minuti nakon kornera a zatim je iz slobodnog udarca Ben poslao loptu preko gola.

Bastajić je mogao da donese domaćima veliku prednost a njegov udarac je sjajno zaustavio Borjan. Minut kasnije Marko Gobeljić je izašao sam pred golmana domaćih Prekovića koji je odličnom intervencijom spriječio izjednačenje.

U momentima kad se činilo da je domaći tim uspio da smiri igru gostiju, uslijedilo je izjednačenje. Veljko Nikolić je dugom loptom izbacio Marka Gobeljića koji je odigrao povratnu loptu, a El Fardu Ben je postigao 11 gol u sezoni.

Gol je dao dodatnu snagu gostima koji su nekoliko minuta kasnije imali još jednu šansu ali je udarac Pavkova izblokiran. Inđija je zbog drugog žutog kartona ostala bez Luke Čermelja.

U finišu utakmice veliku šansu je imao Srđan Babić. Banjalučanin je dva puta pokušao prvo je glavom zahvatio loptu koju je zaustavio golman domaćih, a zatim je šutirao posle odbijanca, nmeutim izblokiran je. Pokušali su zatim gosti udarcima Gobeljića i Garsije, a rezultat se nije mijenjao.