Remi Senegala i Japana u sjajnom meču

U sjajnom utakmici Senegal i Japan su odigrali neriješeno 2:2, pa je situacija u grupi H i dalje otvorena oko plasmana u narednu fazu. Japan je imao više loptu u posjedu ali je Senegal bio konkretniji.

Senegal i Japan su ušli osokoljeni u meč drugog kola sa željom da drugom pobjedom naprave veliki korak ka drugoj fazi. Oba tima su krenula otvoreno a Afrikanci su nakon dvije propuštene prilike došli u vođstvo u 12 minuti. Lopta se odbila do Manea koji dovodi Senegal u vođstvo.

Azijska selekcija je zatim bila bezopasna sve do 34. minuta. Tada je Nakatomo pronašao Inuija koji sjajno pogađa za izjednačenje.

Drugi dio donio je još bolji fudbal. Prvo su dva puta prijetili Senegalci a šanse nije mogao da pogodio Nijang.

Tada su se Japanci revanširali na drugoj strani. Obrukao se Osako koji je imao sjajnu šansu a igrač Japana je promašio loptu. Četiri minute kasnije Inui pogađa prečku .

I u jeku napada tima iz Azije Senegal je poveo. Nijang je spustio loptu do beka Vage koji je sjajnim udarcem pogodio mrežu. Radost Afrikanaca je kratko trajala. Inui je spustio loptu do rezerviste Honde koji je poslao u mrežu za 2:2, pa su obje reprezentacije sad na četiri boda.

U posljednjem kolu Japan 28. juna u 16 časova igra protiv Poljske, a Senegal protiv Kolumbije.