Remzi i Bejl od tragičara stigli do epiteta junaka: Vels poslao Tursku kući (VIDEO)

Sjajnu utakmicu odigrali su Turska i Vels u 2. kolu grupe A Evropskog prvenstva, a na kraju Velšani su stigli do trijumfa od 2:0.

Počelo je otvoreno sa obje strane, prvu veliku priliku imao je Aron Remzi u šestom minutu poslije odlične lopte Gereta Bejla, ali je golman Turske Ugurčan Čakir odlično reagovao.

Sedam minuta kasnije Čengiz Under je na drugoj strani pokušao volej udarcem, međutim golman Velšana Deni Vord je bio na mjestu.

Uslijedile su tri opasnosti pred golom Turaka. Prvo su u 17. minutu Velšani tražili penal nakon intervencije Čaglara Sejundžua, zatim je Danije Džejms bio u dobroj prilici, a Remzi je u 23. minutu izbjegao ofsajd zamku i našao se u odličnoj situaciji, ali je loptu poslao preko gola.

Zaprijetila je Turska u 29. minutu poslije dva kornera, ali je Džo Morel oba puta izbacio loptu.

Tri minuta prije odlaska na odmor Remzi se iskupio za promašaj, odlično je na grudi primio loptu poslije pasa Bejla i pored nemoćnog Čakira zatresao mrežu.

Poslije devet minuta igre u nastavku Burak Jilmaz je upropastio stopostotnu šansu.

Bejl je u 60. minutu oboren u kaznenom prostoru, sam je preuzeo odgovornost, ali je sa 11 metara poslao loptu iznad prečke.

Ipak, kapiten velškog tima je uspio da se iskupi za promašaj,; u sudijskoj nadoknadi vremena je sjajno prošao uz gol aut liniju, a zatim proigrao Konora Robertsa, koji je sa šest metara zatresao mrežu.

Prethodno je bilo mnogo prilika na obje strane, Vels je mnogo ranije mogao da riješi pitanje pobjednika, a Turci nisu iskoristili svoje šanse da izbjegnu drugi poraz tako da će se oprostiti od Evropskog prvenstva.