ROMA POBJEDNIK LIGE KONFERENCIJA Zaniolo donio trofej, "posebni" ušao u istoriju

Fudbaleri Rome pobjednici su Lige Konferencija. Roma je u finalu pobijedila Fejnord sa 1:0.

Roma je povela u 32. minutu, a strijelac je bio Nikola Zaniolo pravo niotkuda. Iz prvog šuta u okvir gola protivnika.

Sjajnu dijagonalu je poslao Mančini i pronašao sunarodnika u šesnaestercu. Daleko od toga da je Zaniolo dobro primio loptu, ali je uprkos tome bio najbrži do nje i sjajno “bocnuo” Bejloua za njegov peti gol u ovom takmičenju.

Vezista Rome je postao najmlađi italijanski igrač još od Alesandra Del Pjera i 1997. koji je postigao gol u finalima UEFA takmičenja. Nekadašnji kapiten Juventusa je bio strelac u finalu Lige šampiona pre 25 godina protiv Borusije iz Dortmunda i bio je mlađi 127 dana od Zaniola.

Bio je ovo konačan rezultat prvog poluvremena, a ispostaviće se na kraju i cijele utakmice.

Odmah na otvaranju drugog dijelea prijeti Fejnord preko Traunera koji pogađa stativu. Samo četiri minuta kasnije isti ishod, šutirao je Malasija, ali je ovaj put golman Rome Rui Patrisio loptu skrenuo u stativu.

Ovim trijumfom Roma je obezbijedila direktan plasman u Ligu Evrope naredne sezone.

Zanimljivo je da je Žoze Murinjo postao prvi trener u istoriji koji ima sva tri UEFA trofeja.