RONALDO, RONALDO, RONALDO "Stara dama" napravila preokret protiv Atletiko Madrida, Mančester Siti Nijemcima promijenio ime u ŠALKE 07

Kada u timu imate Kristijana Ronalda onda ništa nije nemoguće, čak i kada u revanš utakmicu protiv Atletika uđete sa dva gola zaostatka. Juventus je het trikom sjajnog Portugalca nadoknadio manjak iz prvog meča od 2:0 i izborio plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

U drugom meču večerašnjeg programa Mančester siti je ponizio Šalke sa 7:0.

Poveo je Juventus u 27. minutu, nakon što je Bernandezi ubacio loptu sa lijeve strane. Na rubu Peterca bio je Ronaldo, stigao je do lopte prije golmana Atletika i glavom poslao loptu u mrežu.

Igrao se 48. minut kada je Ronaldo još jednom pokazao zašto je došao u Italiju. Motivisani Portugalac daje nadu Juventusu za produžetak! Gađao je iskusni ofanzivac glavom, Oblak je uspio da izbaci loptu, ali je ona prethodno za milimetar (!) prešla zamišljenu liniju, što je gol tehnologija i pokazala, a glavnom sudiji Bjornu Kujpersu odmah “zazviždao” sat!

Bilo je jasno da će utakmica u Torinu Portugalcu ostati u posebnom sjećanju; već je postavio novi rekord, ali nije pokazao sve što može, jer je i prije meča obećao da će Atletiku postići tri gola, što je već tri puta uradio do sada u karijeri.

Nastavio je Juve da napada, a trener Juventusa imao je još jednog aduta. Kean je u 80. minutu zamijenio Mandžukića.

Samo tri minute kasnije Kean je u sjajnoj prilici, prima loptu na lijevoj strani, šutira, ali pored gola, što je bio nagovještaj novog naleta “stare dame”.

U 86. minutu penal za Juventus. Ronaldo je namjestio loptu na bijelu tačku, gađao donji desni ugao golmana Oblaka, pogodio i stavio tačku na ovaj duel.

U drugom večerašnjem duelu Mančester Siti je ponizio Šalke i slavio pobjedu sa 7:0, a golove su postizali Eguero dva puta, Sane, Sterling, Silva, Foden i Gabriel Hesus.

“Građani” su sa ukupnih 10:2 izborili plasman u četvrtfinale Lige šampiona, što je jedan od najubjedljivijih trijumfa u ovoj fazi takmičenja.