Rukometaši Monpeljea na krovu Evrope

U 16. minutu Monpelje je došao do prve osjetnije prednosti od tri gola – 10:7, najviše zahvaljući odbranama sjajnog Vensana Žerara, koji je u prvih 30 minuta zaustavio 10 protivničkih udaraca.

Na odmor se otišlo sa vođstvom Monpeljea od 16:13, ali su im rivali iz francuskog šampionata odgovorili na startu nastavka i brzo stigli do izjednačenja 16:16.

Ipak, u 45. minutu Monpelje preko najboljeg strelca Ludovika Fabregasa ponovo stiže do tri gola viška (22:19), ali ubrzo zatim primaju dva gola.

U 21. minutu Nant je stigao do izjednačenja od 24:24, pa se činilo da će finiš borbe za ttulu doneti dramu, ali su u narednih pet minuta rukometaši sa juga Francuske napravili seriju od 5:0 i poveli sa 29:24.

Ispostavilo se da je to bila nedostižna prednost, na kraju je bilo 32:26, pa je Monpelje došao do titule evropskog šampiona.

Uz pomenutog Žerara (13 odbrana) i Fabregasa, koji je postigao 6 golova veliki doprinos pobjedi sa 2 odbranjena sedmerca svakako je dao Nikola Portner, sin negadašnjeg reprezentativca SFR Jugoslavije Zlatka Portnera, koji nastupa za Švajcarsku.

On je postao prvi reprezentativac pomenute zemlje koji je stigaao do trofeja u Ligi šampiona.

Kod Nanta najefikasniji je bio Kiril Lazarov, a i on je 6 puta tresao mrežu.