Rusiju od nokaut faze dijeli samo teorija

Rusiju samo teorija dijeli od plasmana u narednu fazu Svjetskog prvenstva. Pobjedom nad Egiptom 3:1 domaćin Mundijala je došao do šest bodova i samo ih čudo može izbaciti iz nokaut faze.

“Zbornaja komanda“ je odigrala još jedan odličan meč sa puno ritma i već sada postigla više golova nego na prethodna dva Mundijala.

Rusija i Egipat su odigrali sjajan meč. U prvom dijelu je utakmica bila otvorena sa nekoliko dobrih šansi na obje strane. Pokušavao je Čenišev, zatim Dzjuba a na drugoj strani je zaprijetio Salah koji je dobio šansu da zaigra od starta.

Na startu drugog dijela šok za Egipat. Kapiten Ahmet Fati je loše zahvatio loptu skrenuo je u sopstvenu mrežu. Bio je to čak peti autogol na ovom Mundijalu a dosad je najviše bilo na šampionatu u Francuskoj šest. Taj gol kao da je “razbio”  igru Afrikanaca koji su dopustili domaćinu da u potpunosti iskoristi .

Čerišev se u 59. minuti oslobodio čuvara i postigao treći gol na Mundijalu za veliko slavlje Rusa. Napadač je zamijenio povrijeđenog Alana Džagoeva i pokazao svoj kvalitet.

Pritisak domaćina se isplatio i tri minuta kasnije kad je Dzjuba sjajno primio loptu iako je bilo okružen trojicom rivala i pogodio za 3:0.

Egipat je uspio doći do počasnog gola preko Mohameda Salaha koji je i izborio penal u 73.minuti.

Sutra se u drugom meču grupe A od 17 časova sastaju Urugvaj i Saudijska Arabija.