Ruska noć u Americi: Đokovićev dželat siguran protiv domaćina

Trojica ruskih tenisera igrali su mečeve drugog kola turnira u Indijan Velsu i sva trojica su ostvarili maksimalne pobjede.

Danil Medvedev i Andrej Rubljov sa nagradama poslije turnira u Dubaiju

Danil Medvedev, šesti reket svijeta, lako je izašao na kraj sa Amerikancem Nakašimom. Slavio je 6:4, 6:3 za 15. vezanu pobjedu. Posljednji poraz Rus je doživio na Australijan openu od Sebastijana Korde.

Brejk u petom gemu prvog seta i dva oduzeta servisa u prvom i posljednjem gemu drugog seta bila su dovoljna Danilu da ovjeri mjesto u trećem kolu, gdje ga čeka Bjelorus Ivaška, kome je meč predao Holanđanin Van de Zandšulp.

Andrej Rubljov, sedmi teniser svijeta i šesti nosilac u Kaliforniji, slomio je otpor Čeha Lehečke 6:4,6:2. Prvi set je dobio zahvaljujući brejku u petom gemu, dok je u drugom gubio 2:0, a onda serijom 6:0 stigao do treće runde, gdje ga čeka Ugo Umber, koji je savladao Kanađanina Šapovalova 7:5, 6:4.

Stopostotan učinak Rusa zaokružio je Karen Hačanov pobjedom protiv Nijemca Otea 6:3, 6:3. Naredni protivnik Hačanovu biće Španac Davidovič Fokina, koji je dobio Kineza Vua 6:4, 6:1.

Olimpijski šampion Nijemac Aleksandar Zverev prepustio je samo četiri gema Argetincu Kačinu 6:3, 6:1 i sada ga čeka meč sa Fincem Rusuvuorijem u trećem kolu.

U preostalim mečevima odigranim u noći između petka i subote Beretini je izgubio Japanca Danijela 7:6, 0:6, 6:3, dok je Tijafo u američkom duelu savladao Girona 6:2, 6:2.

Večeras će negdje oko 21.30 na teren jedini preostali srpski predstavnik u singlu Miomir Kecmanović, koji će na megdan trostrukom gren slem šampionu Stenu Vavrinki, piše Sport klub.