SAN O TITULI I DALJE ŽIVI Liverpul slomio Fulam u Londonu i nastavio trku za Sitijem

Fudbaleri Liverpula savladali su Fulam na "Krejven kotidžu" rezultatom 1:3 u 34. kolu Premijer lige.

Liverpul

Da je Liverpul u krizi, to je evidentno. Pokazao je to i meč u zapadnom Londonu gdje Liverpul jeste imao inicijativu, ali ponovo je to bila partija koja je mogla lako da završi njihovu bitku za titulu.

Odlučio je Jirgen Klop da sa klupe krenu Mo Salah, Darvin Nunjez, Dominik Soboslaj… Dijogo Žota je počeo meč i kao i mnogo puta do sada bio džoker svoje ekipe.

Liverpul je poveo poslije 32 minuta igre nakon slobodnog udarca Trenta Aleksadner-Arnolda. Savršen šut i pokazatelj koliko su sposobnosti desnog beka nedostajale “crvenima” u posljednja dva mjeseca koja je propustio.

Međutim, Fulam je uzvratio u smiraj prvog poluvremena kada je poslije nekoliko odbitaka Timoti Kastanj natrčao na loptu i poslao je u mrežu Alisona Bekera.

Očekivalo se da će Fulam poslije tog momenta drugo poluvreme startovati značajno agresivnije, ali naprotiv. Njihov napad nije proizveo velike opasnosti po gol Alisona, dok je Liverpul preko, dosta slabog Rajana Hravenberga poveo u 53. minutu. Holanđanin je izgubio još jednu loptu u posljednjoj trećini, ali ona mu se brzo vratila što je iskoristio da postigne prelijep gol za vođstvo gostiju, pišu Sportske.net.

Sve je riješio Dijogo Žota nakon asistencije Kodija Gakpa. Portugalac je za milimetar izbjegao ofsajd i pokazao koliko ubojit umije da bude.

Ono što je interesantno, na “Kotidžu” je bio i Žoze Murinjo, što su mnogi iskoristili da ga povežu sa klupom Liverpula koja ostaje upražnjena na kraju sezone, ali šanse za to praktično da ne postoje.