SILNA SRBIJA Mađarska arhivirana, na redu je Francuska

Srbija je sigurnom igrom izborila plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva. Savladala je Mađarsku sa 3:0 po setovima 25:20, 25:19 i 25:17.

Srbija je odlično počela meč povela je 7:2. Bile su sjajne u napadu gdje je dominirala Tijana Bošković! Domaći tim je nastavio u istom ritmu i došao je do 20:8, a onda je uslijedio nešto lošiji period igre pa su Mađarice samo ublažile gubitak prvog seta 25:20.

Mađarice su veoma dobro počele drugi set. Agresivnijom borbom su držale egal, ali je onda proradila Tijana Bošković. Srbija je došla do 17:11 a zatim je sačuvala prednost i povela 2:0 nakon što je dobila ovaj set 25:20.

U trećem setu izabranice Zorana Terzića su uspjele da se odmah odlijepe, povedu 7:3. Mađarska je prišla na 8:11 nešto boljim servisom, a onda je uslijedio prekid zbog tehničkih probema. Ipak, domaći tim je nastavio u sjajnom ritmu poveo 19:12 i prelomio meč.

Tijana Bošković je imala 20 poena u pobjedničkom timu.

Naredni rival u četvrtfinalu je Francuska koja je savladala Hrvatsku 3:2.