SILOVITA ZVEZDA Katai blistao u pobjedi Beograđana

Katai magiko! Fudbaler Crvene zvezde opravdao je svoj nadimak u pobjedi nad TSC 5:0 u jednom od derbija 6. kola Super lige Srbije. Postigao je tri gola i imao asistenciju, te je pružio odličnu partiju.

FOTO FK CRVENA ZVEZDA

Beogradski tim je odigrao jedan od najboljih mečeva pod vođstvom trenera Dejana Stankovića. Za to su svakako zaslužni i gosti, koji su igrali otvoreno i koji su na stadion “Rajko Mitić” došli da se nadigravaju. Ipak, kod njih se itekako osjetio umor od puta na meč prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Na startu su se redale prilike pred golom gostiju. Odmah je Katai pokazao da je raspoložen za igru. Imao je dvije prilike u kojim nije bio precizan, a istakao se i golman Filipović. Čuvar mreže gostiju je zatim odbranio dva udarca Ivanića, ali ni on nije mogao da spriječi vođstvo Zvezde. Gajić je proigrao Kataija na 11 metara, koji šalje loptu u mrežu.

Istakao se zatim na drugoj strani i Milan Borjan, koji je zaustavio udarac Silađija. U 34. minuti sporna sudijska odluka. Ričmond Boaći je krenuo na jednu loptu u peterac, zakačio je golmana Filipovića, pa je dobio žuti karton, s kojim može da bude zadovoljan zbog intenziteta starta.

U 28. minuti bilo je 2:0. Opet je sjajan bio Katai, koji je „lažnjakom“ izbacio čuvara, šutirao prema golu, a lopta je zakačila nekog od igrača TSC i završila u mreži. Gosti su u 42. minuti imali najbolju šansu, kada je nakon prekida glavom loptu zahvatio Tomanović, a Milan Borjan sjajno intervenisao.

Katai je u 44. minuti pogodio stativu, a samo minut kasnije bilo je 3:0. Nikolić je proigrao Boaćija, koji je petom ostavio loptu za Kataija, koji i treći put trese mrežu.

Uprkos sigurnom vođstvu, Zvezda nije popuštala. Nastavila je s agresivnom igrom, koju je krunisala novim golovima. Prvo je Aleksa Vukanović pronašao Željka Gavrića, da bi asistenciju Kataija u gol pretvorio i Mirko Ivanić.