SIN(ER) SADA ZNA KO JE TATA Đoković ušao u finale i postao apsolutni rekorder (VIDEO, FOTO)

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale turnira na Vimbldonu pobjedom nad Italijanom Janikom Sinerom, rezultatom 3:0.

Novak Đoković

Đoković je lakše od očekivanog došao do pobjede, a po setovima je bilo 6:3, 6:4, 7:6.

Već dugo se priča o dolasku mlađe generacije u svijetu tenisa, ali izgleda da niko od njih još uvijek nije spreman da pokori Novaka.Đokoviću je u prvom setu bio dovoljan samo 1 brejk koji je Srbin uzeo na startu meča i sačuvao ga do kraja.

Đoković je u prvom setu imao samo 1 brejk loptu koju je iskoristio dok njegov protivnik nije bio uspješan ni iz 3 pokušaja, što je prevagnulo na kraju i Đoković dolazi do 6:3.

U drugom setu takođe dominacija Đokovića. Napravio je brejk odmah u 3. gemu i sačuvao ga do kraja. Imao je Srbin u 7. gemu priliku i da ranije završi 2. set, ali nije iskoristio 2 uzastopne brejk lopte. Do kraja Srbin je sačuvao svoj servis i lako došao do 2:0 (6:4).

Drugačija priča u 3. setu. Ni jedan ni drugi teniser nisu uspjali da naprave brejk, iako je Novak imao 0:40 u 3. gemu ovog seta. Imao je Siner 2 uzastopne set lopte na 5:4, a onda je Novak zaratio sa publikom, spasio set lopte i pokazao im da ne plaču.

Otišlo se u taj-brejk, a zna se ko je najbolji igrač te mini-igrice. Novak osvaja još jedan taj-brejk i odlazi u finale. Poveo je Siner sa 2:0, napravio mini brejk, a onda je uslijedio preokret i Đoković to rješava sa 7:4.

Drugi teniser svijeta je ovim plasmanom u finale postao apsolutni rekorder po broju učešća u grend slem finalima, prestigavši Amerikanku Kris Evert, a ovaj Vimbldon Vimbldon će mu biti 35. put da igra finale nekog od 4 najveća turnira u tenisu.

Srbin u finalu čeka boljeg iz duela Karlos Alkaras – Danil Medvedev.

TOK MEČA ĐOKOVIĆ – SINER 23:0 (6:3, 6:4, 7:6)

3. set

7:6 NOVAK JE U FINALU!

6:6 Novak osvaja gem, poprilično lako idemo u tajbrejk.

5:6 Obezbijedio je Siner taj-brejk u najmanju ruku. Ponovo prilično lagan servis gem bez previše muke. Novak je ponovo pod pritiskom.

5:5 Novak se izvukao iz ambisa. Imao je 2 set lopte Siner, a onda je Novak zaratio sa publikom koji su mu dobacivali. Spasio je 2 set lopte, osvojiio gem, a onda pokazao publici da ne plaču.

4:5 Istom mjerom uzvraća Italijan. Sjajno je servirao i sada dovodi Đokovića u priliku da mora da servira za ostanak u 3. setu.

4:4 Novak nastavlja po starom. Ponovo još jedan lak gem za Srbina i nastavlja se egal u 3. setu.

3:4 Siner dolazi do novog gema. Ovaj put bez izgubljenog poena. Proradio je servis koji mu trenutno donosi prednost koju nije imao u uvodna 2 seta.

3:3 Ne opušta se Novak i ne dozvoljava Italijanu da ga ugrozi na bilo koji način. Srbin je odservirao jako dobro, siner mu je poklonio 1 poen i sve u svemu, bez potencijalne prilike za brejk za Sinera.

2:3 Prvi put od početka meča da Siner nijepretrpio brejk u uvodnih 5 gemova nekog seta. Iako je bilo 30:30, Siner je sjajno odservirao naredna 2 poena i osvojio gem.

2:2 Đoković dolazi do izjednačenja. Imao je Novak 40:30, ali je Siner sjajnim ritern vinerom iz bekhenda došao do do poravnanja. Ipak Đoković prvo servis vinerom, a ondi sjajno izgrađenim poenom i završetkom na mreži dolazi do poena.

1:2 Auh, mogao je Novak do brejka u 3. setu i imao je 0:40, činilo se da će osvojiti gem i privesti ovaj meč kraju, ali Siner se nije predao, vezao je 5 poena i poveo u 3. setu.

1:1 Đoković po starom. Sjajno funkcioniše servis i Siner nema priliku da ga ugrozi.

0:1 Otvorio je sigurno 3. set Siner i nije dozvolio Novaku da mu priprijeti i vjerovatno ovaj meč privede kraju.

2. set

6:4 ĐOKOVIĆ VODI SA 2:0! I ponovo je jedan brejk bio dovoljan da se dođe do seta za Srbina. Nastavlja sa perfektnom igrom Đoković. I baš na najbolji način završio je ovaj set Novak, nije dopustio Sineru da se ponada da može produžiti ovaj set.

5:4 Ostaje Siner u igri. Italijan osvaja gem sjajnom završnicom na mreži i perfektno odigranim volejom. Od Novaka smo vidjeli sjajan pasing šot iz bekhenda za 40:30, ali nije uspio da produži gem i sada će servirati za osvajanje seta.

5:3 Osvaja Novak i ovaj gem i sada je nadomak osvajanja 2. seta. Nije dopustio Sineru da mu priđe na više od 2 poena, tako da ništa od potencijalne prilike za brejk. Sada Italijan servira za ostanak u meču.

4:3 Siner se izvukao i ostao u igri. Imao je Novak 15:40, ali to nije bilo dovoljno za novi brejk. Prvo je bekhend izbacio vani Novak, iako je bila prilično otvorena pozicija, a onda je i Siner napravio forhend viner. Sjajnim servisom osvojio je gem u nastavku.

4:2 Izvukao je Novak i ovaj gem. Ponovo se igralo na razliku, Siner je upisao 3 vinera, ali opet to nije bilo dovoljno da se dođe do brejk lopte.

3:2 Lagan gem za Sinera Dozvolio je Novaku samo 1 poen i ostao u meču. Novak i dalje ima brejk prednosti.

3:1 Šta je sada uradio glavni sudija? Đoković je na 15:15 potegao bekhend napravio urlik glasniji nego inače, nakon toga poen mu oduzima sudija i dodjeljuje ga Sineru. Đoković se žalio sudiji, ali bez pomoći. Ipak spasio je jednu brejk loptu i došao do 3:1.

2:1 ĐOKOVIĆ DOLAZI DO BREJKA! Može se reći da je Siner poklonio gem Novaku napravivši 3 potpuno nerezonske neiznuđene greške. Stari lisac Novak to koristi i od 3 uzastopne, koristi treću brejk loptu.

1:1 I Novak dolazi do prvog gema u 2. setu. Baš kao i u prošlom, i sada je bilo 30:30, ali je Siner napravio 2 neiznuđene greške i tako prepustio Đokoviću gem.

0:1 Siguran Siner na startu drugog seta. Iako je bilo 30:30, sa 2 fantastična servisa Siner dolazi do gema.

1. set

6:3 ĐOKOVIĆ OSVAJA PRVI SET! Bio je dovoljan brejk iz prvog serfvis gema Sinera. Prije svega sjajno je sačvao brejk lopte u ovom setu Srbin. Na kraju sa 2 asa Đoković završava priču u ovome setu i dolazi do prednosti.

5:3 Osvaja gem Siner. Novak je nakon sjajne razmjene pogodio viner iz forhenda, ali to je bilo sve od njega u ovom gemu. Serviraće za osvajanje prvog seta.

5:2 Đoković dolazi na korak od osvajanja prvog seta. Za razliku od prethodnih gemova na Novakov servis, ovaj je bio poprilično lagan.

4:2 Još jedan lagan gem za Sinera. Ovoga puta Novaku nije dozvolio niti jedan poen. Čini se da se opustio i gledamo sve bolji meč.

4:1 Novak ponovo spašava brejk loptu. Sjajna prilika je to bila za Sinera na 30:40, ali njegov forhend odlazi za malo u aut, a nakon toga Novak sa 2 dobra servisa osvaja gem.

3:1 Dolazi do prvog gema na ovom meču Siner. Servis je proradio i bio je neukrotiv za Novaka. Siner je Srbinu dopustio samo jedan poen u gemu.

3:0 Đoković potvrđuje brejk. Sjajan start srbina na početku meča, već ima brejk prednosti i čini se da je Italijan malo stegnut u uvodna 3 gema. Savršeno funkcioniše forhend kod Novaka, iz koga je najčešće pravio prednost u poenima.

2:0 ĐOKOVIĆ PRAVI BREJK! Sjajan početak meča za Srbina. Iskoristio je Novak prvu brejk loptu potegavši forhend dijagonalu koja je pala na samu liniju, a nakon toga Siner lopticu šalje u aut.

1:0 Dobro je krenuo Novak, poveo sa 30:0, a onda je uslijedio pad i Siner sa 3 vezana poena dolazi do brejk lopte koju Novak spašava sjajnim forhendom. Imao je Italijan još jednu priliku za brejk ali je napravio neiznuđenu grešku. Novak vodi.

PRIJE MEČA

Mentalna snaga je najjače oružje sprskog tenisera i već neko vrijeme pokazuje da najbolje partije pruža na najvažnijim turnirima. Teniser je sa najviše grend slem trofeja i sada ga dvije pobjede dijele od 24 recke.

Siner neće biti nimalo lagan zalogaj, ali u dva prethodna duela Nole je zabilježio obje pobjede i mogao bi istim putem da nastavi i danas.

Noletu će ovo biti 46. polufinale grend slem turnira i izjednačio je rekord legendarnog Rodžera Federera. A eventualnom pobjedom bi stigao do 35. finala grend slema, čime bi nadmašio Amerikanku Kris Evert i postavio apsolutni rekord u svim konkurencijama.

On je u London došao sa ciljem da po osmi put podigne pehar i tako se po broju trofeja na Vimbldonu izjednači sa Federerom. Nole je dominantan na travi u Londonu i četiri puta uzastopno je osvajao pehar pa je jasno zašto svi u njemu vide najvećeg favorita iako nije prvi teniser svijeta u ovom trenutku.

Prva dva grend slem trofeja sezone osvojio je Nole koji sigurno u podsvjesti ima i osvajanje kalendarskog slema.

Tok meča između Đokovića i Sinera možete da pratite uživo i na portal Srpskainfo, a susret se igra sa početkom od 14.30 časova.