ŠIROKI ISKORISTIO POKLON Oslabljeni Borac lako pao na "Pecari"

Široki Brijeg je iskoristio poklon Borca u petom kolu M:tel Premijer lige BiH i slavio je ubjedljivu pobjedu u derbiju 3:0.

FOTO NK ŠIROKI

Trener banjalučkog tima Vlado Jagodić odlučio je da ne rizikuje sa povrijeđenim Almedinom Ziljkićem, kao i da za meč kvalifikacijama za Ligu Evrope protiv Sutjeske (četvrtak, 16.30 časova) odmori Marka Jovanovića, Stojana Vranješa, Jovu Lukića i Gorana Zakarića. Široki je to iskoristio i došao do važne pobjede.

Banjalučani su do prvog gola u 23. minuti bili ravnopravan rival a mogli su opasnije da ugroze gol u tri navrata. Dva puta je prijetio Bojan Markovića a jednom Nemanja Janičić. Ipak nakon prekida Široki dolazi do prednosti. Stjepan Radeljić je iskoristio „uspavanost“ odbrane i sjajno glavom poslao loptu u mrežu.

Mladi Dino Kalesić je nesmotreno napravio penal u 37.minuti. Golman Bojan Pavlović je odbranio udarac Tonija Jovića, ali se lopta odbila do nekadašnjeg člana Borca koji je ipak šalje u mrežu.

Na startu drugog dijela bile su riješene sve dileme. Cipetić i Jović su sjajno izigrali goste uslijedila je povratna lopta za Pervana koji je pogodio za 3:0. Do kraja Borac je pokušao da dođe do počasnog gola, ali bez uspjeha.