Sjajan gol Di Marije, Mesi se spetljao, zatresao mrežu pa dobio ovacije: Argentina ubjedljiva protiv Venecuele (VIDEO)

Reprezentacija Argentine je bila ubjedljiva protiv Venecuele u pretposljednjem, 17. kolu južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

“Gaučosi” su pred prepunim tribinama stadiona “Alberto J. Armando” odnosno čuvene “Bombonjere” u Buenos Ajresu stigli do pobjede od 3:0.

Poveli su pogotkom Nikolasa Gonzalesa u 34. minutu, a prednost je prelijepim golom udvostručio Anhel Di Marija u 79.

Za oba pogotka asistent je bio Rodrigo de Paul koji je pružio odličnu partiju.

Di Marija je bio asistent za treći pogodak u 82. minutu, a postigao ga je Lionel Mesi koji je grudima prihvatio loptu, a zatim se malo spetljao, međutim nekako je poslao loptu u mrežu desnom nogom.

Uslijedile su ovacije sa tribina uz povike “Mesi, Mesi”.

Argentina je uz Brazil, Ekvador i Urugvaj osiguirala nastup na Mundijalu u Kataru, a za petu poziciju koja vodi u baraž u posljednjem kolu boriće se Peru, Kolumbija i Čile.

Parovi 18. kola (30. mart): Bolivija – Brazil, Čile – Urugvaj, Ekvador – Argentina, Peru – Paragvaj, Venecuela – Kolumbija.

Plasman: Brazil 42, Argentina 38, Ekvador 25, Urugvaj 25, Peru 21, Kolimbija 20, Čile 19, Paragvaj 16, Bolivija 15, Venecuela 10 bodova.