NEVJEROVATAN PREOKRET Federer vezao šest poena u taj-brejku i savladao Milmana

Teniski maraton u Melburnu pripao je Rodžeru Federeru. Nakon pet setova i duge i iscrpljujuće borbe on je slavio sa 3:2 protiv Džona Milmana. Po setovima je bilo 4:6, 7:6, 6:4, 4:6 i 7:6. Nakon US opena, Milman je još jednom namučio Federerai umalo ga iznenadio.

FOTO EPA-EFE/SCOTT BARBOUR

Australijanac je bolje počeo meč, napravio je brejk i poveo 4:1, a zatim je Federer uspio da se vrati i pri rezultatu 4:5 je servirao za izjednačenje. Umjesto toga Milman je napravio brejk i dobio prvi set.

Sjajna borba nastavila se u drugom setu koji je u taj-brejku dobio Švajcarac i izjednačio a zatim i poveo. Milman se nije predavao uspio je da dođe do izjednačenja i zatim se ušlo u peti odlučujući set.

U njemu je bila prva drama. Milman je prvi napravio brejk, zatim je Federer uzvratio a Australijanac nije uspio da u sedmom gemu iskoristi dvije brejk lopte pa je pobjednik odlučen u taj brejku.

Milman je napravio dva mini brejka i bio u prednosti od 8:4. Pri rezultatu 8:5 imao je servise za pobjedu ali nije uspio. Švajcarac je vezao čak šest poena i došao do trijumfa 10:8, te plasmana u narednu rundu.

Švajcarcu je ovo 100. pobjeda na Australijan openu u karijeri.