SJAJAN TEST Krupa remizirala na Grbavici

Jesenji šampion Prve lige Republike Srpske Krupa remizirao je protiv lidera Premijer lige BIH Željezničara 3:3 i pokazao da dobri rezultati tokom ovog dijela sezone nisu slučajnost.

Krupa je u prvom dijelu bila puno bolji protivnik i vodila je 2:0. Gosti su poveli u 18. minuti kada je kontru sjajno istrčao Jovo Lukić. Isti igrač je deset minuta kasnije kaznio nesporazum u odbrani Željezničara i postigao drugi gol, te pokazao zašto je prvi strijelac Lige Srpske.

U drugom dijelu uslijedio je preokret. Željezničar je smanjio odmah na startu a strijelac je bio Mujezinović. Krupa je mogla sve da riješi u 80. minuti kada je pogodila prečku.

FOTO Fkz.ba/Asmir Herić

Željezničar je uspio da zatim dođe do golova. Prvo je Krpić  volej udarcem pogodio za 2:2, da bi napadač pogodio i nakon kornera u 87.minuti. Ipak u finišu banjalučki tim je izjednačio. Puzigaća je realizovao penal a prije toga je bila i mala gužva na terenu koja je srećom brzo završena.