SJAJNA POBJEDA Igokea grabi ka plej-ofu

Igokea je ostvarila još jednu veliku pobjedu. Savladali su Partizan u Beogradu 83:75 i tako potvrdili kandidaturu za plej–of, dok su otpisali Partizan.

Sjajan meč su odigrale ekipe. Igokea je puno bolje ušla u duel, povela 8:0 a Partizan je uspio da se vrati ofanzivnim skokom i dobrim šutem za tri poena, te povede 11:8. Nakon tajmaut gosti su se konsolidovali i uspjeli da dođu do plus sedam na kraju prve četvrtine.

Igokea je još jednom demonstrirala sjajnu timsku igru i sa 15 asistencija u prve dvije četvrtine je uspjela da zadrži prednost.

U trećoj četvrtini Partizan je značajno digao energiju, ali je Igokea uspjela da stekne dvocifrenu prednost. Beograđani su još jednom zaprijetili u finišu ovog perioda, kada je bilo i nekoliko spornih sudijskih odluka, pa su prešli i u vođstvo.

Međutim u posljednjoj četvrtini Klemons i Jošilo (10 poena u posljednjih pet minuta) su svojim poenima omogućili pobjedu timu iz Laktaša i nije bilo neizvjesnosti u finišu iako je Partizan.

U timu Igokee Klemons i Ilić su imali po 16, dok je Jošilo dodao 14. Kod Partizana Tomas je ubacio 18 a Mika 15 poena.