SJAJNI BORAC Banjalučani odličnom pobjedom otvorili sezonu

Borac je uspješno otvorio novu sezonu u ABA 2 ligi. U derbiju timova iz Bosne i Hercegovine Banjalučani su savladali Široki Brijeg 94:69 i tako došli do prvih bodova u regionalnom takmičenju.

Ekipa Dragana Nikolića je odigrala odličan meč u kojem je uspjela da u potpunosti nametne svoj ritam igre te da kontroliše veći dio utakice. Banjalučani su bili uspješniji u gotovo svim elementima igre a posebno su dobri bili u odbrani, dok je Diante Boldvin pokazao da bi mogao da bude veliko pojačanje.

Borac je ključnu prednost stekao u drugoj četvrtini. Nakon što je Široki dobio prvih 10 minuta 22:21, Banjalučani su u drugom periodu bili sjajni u oba pravca. Dobru odbranu , veliku borbenost krunisali su poenima.

Pri vođstvu Hercegovaca 26:21 uslijedila je prva serija 10:0 kojom je ekipa Dragana Nikolića prešla u vođstvo. U tom periodu odgovornost je preuzeo novajlija Diante Boldvin koji je sjajno vodio tim i pogađao, dok je u prvom dijelu Srđan Gavrić odlično šutirao za tri poena (4 od 6).

Podgorica naredni rival

Banjalučani će na balonu u Zlatiboru da odigraju još jedan meč. Borac će u srijedu od 18 časova da igra protiv Podgorice. Biće to prilika ekipi trenera Dragana Nikolića da se revanšira rivalu koji ih je prošle sezone zaustavio u četvrtfinalu regionalnog takmičenja. Naredni drugi balon se igra od 8. do 12. novembra a domaćin mečeva će biti Osijek.

Nisu popuštali Banjalučani ni u trećoj četvrtini. Dobra odbrana, smirena igra u napadu donijeli su Borcu i plus 21 poen a prednost je do kraja meča rasla, pa je trener Nikolić dobio šansu da u finišu meča pruži šansu i košarkašima sa manjom minutažom.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Diante Boldvin sa 18 poena i šest asistencija, te Srđan Gavrić sa 15 poena. Dvocifreni su bili i Draško Knežević sa 13 poena, te Aljoša Janković sa 11. Kod Širokog Ive Ivanov ubacio je 15 poena.