SJAJNI JOKIĆ Nova odlična partija srpskog centra, budi se i Bogdanović

Ekipa Denver Nagetsa savladala je Detroit Pistonse 134:119, uz još jednu veoma sjajnu partiju Nikole Jokića.

Srpski centar je postigao 27 poena u 27 minuta, a tome je pridodao i 11 asistencija. Ovo je 83. dabl-dabl u karijeri.Nagetsi su 25 poena dobili od Majkla Portera Džuniora, a poen manje od Vila Bartona. Ovo je šesta pobeda u nizu za Denver.

Džeremi Grant je sa 29 poena bio najefikasniji kod rivala.

Zahvaljujući briljantnoj trećoj četvrtini, u kojoj su ubacili 11 trojki iz isto toliko pokušaja, Atlanta Hoksi savladali su Nju Orleans 123:107. Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović bio je u startnoj petorci i opet je odigrao odlično 21 poen (4-7 za dva, 4-4 za tri) i po 4 skoka i asistencije.

Nemanja Bjelica je u porazu Majamija od Memfisa (112:124) završio  meč sa četiri poena i šutem iz igre 2/5 uz dva skoka i asistencije . Memfis je našao način da igra protiv Hita a Dilon Bruks je imao 28 poena. Kod Majamija su bolji od drugih bili Džimi Batler sa 28 i Tajler Hiro sa 19 poena. Još jednu sjajnu partiju pružio je Nikola Vučević sa 32 poena u pobjedi Čikaga nad Indijanom 113:97.

Filadelfija je na krilima Džoela Embida slavila protiv Bostona u gostima sa 106:96, dok su Los Anđeles Lejkersi bili bolji, takođe u gostima, protiv Toronta – 110:101.

Embid je završio utakmicu sa 35 poena, šest skokova. Fila sa ovim trijumfom drži prvo mjesto