SJAJNI MEČEVI NA SRPSKA OPENU Krstin u polufinalu ide na Grikspora

Sjajni mečevi na ATP turniru „Srpska open“. Plasman u polufinale su obezbijedili Peđa Krstin Filip Horanski, Talon Grikspor i Sumit Nagal.

Peđa Krstin je u prvom setu napravio brejk odmah na startu i uspio da slavi u ovom periodu sa 6:4. Kazahstanac Popko je imao jednu brejk loptu, koju je srpski teniser spasao.

U drugom setu Krstin je sjajno krenuo napravio dva brejka i činilo se da će lako izboriti polufinale, jer je vodio 3:0 i 4:1. Ipak, Popko se nije predavao. Uslijedila je serija brejkova, pa je Kazahstanac smanjio na 3:4. Srpski teniser je zatim servirao pri rezultatu 5:4 za polufinale i bio siguran te se plasirao u završnicu.

Horanski je u sjajnom meču nakon dva sata i 16 minuta igre savladao Alehandra Tabila. Slovak je poveo 4:1, ali se borbeni Čileanac nije predavao. Horanski je uspio tek da realizuje sedmu set loptu za vođstvo 1:0. Prava drama je viđena u drugom setu. Slovak je na rezultatu 5:4 imao meč loptu, nije je realizovao i Tabilo se vratio, napravio dva brejka i izjednačio. Ipak, u trećem setu Horanski uspijeva da dođe do trijumfa nakon što je ovaj period dobio sa 6:1.

Velika borba je bila i u drugom meču. Talon Grikspor je velikim preokretom i nakon gotovo tri sata igre eliminisao Fakunda Mena. Argentinac je dobio prvi set u taj-brejku 7:6 (10:8), a Holanđanin je uzvratio. Dobio je drugi set 7:5 a zatim još ubjedljivije slavio u trećem (6:1).

Sumit Nagal je savladao Fakunda Koriju sa 2:0. Indijac je lako dobio prvi set sa 6:2. U drugom je napravio odmah brejk, ali je Argentinac uzvratio. Ipak, Nagal, za razliku od rivala, koristi svoje šanse, pa je u 11. gemu opet napravio brejk i plasirao se u polufinale, gdje ga očekuje Filip Horanski.