SJAJNO FUDBALSKO VEČE Juventus poražen od Porta, slavlje Borusije u Sevilji

Sjajni mečevi ove srijede u Ligi šampiona. U prvom duelu osmine finala Juventus je poražen od Porta sa 2:1, dok je Borusija iz Dortmunda sa 3:2 pobijedila Sevilju.

Već od prvog minuta šok u Portugalu za Juventus. Pogriješili su Bentakur i Ščesni, a Taremi je to iskoristio i sa par metara pogodio mrežu tako što je uklizao ispred golmana Juventusa.

Porto je ponovo postigao gol na početku poluvremena! Preslikano kao iz prvog dijela, Portugalci su brzo došli do gola! Ovoga puta Marega je matirao Ščesnog, koji sigurno nema toliko samopouzdanja poslije greške iz 61. sekunde, a save se dešavalo na startu drugog dijela, u 46. minutu.

Vratio se Juventus! Kjeza je sjajno pogodio sa druge stative u 82. minutu, ali to je bilo sve što je “stara dama” uradila u ovom meču.

JULIO MUNOZ/EPA

U drugom meču Borusija je napravili veliki posao protiv Sevilje, koja je prva povela u sedmom minutu.

Suso je poslije odličnog driblinga snažno šutirao, lopta je zakačila nespretnog Humelsa i savladala nemoćnog Hica.

Izjednačenje u Španiji čekalo se do 19. minuta. Gol je postigao Dahud, i to na sjajan način. Zategao je praćku sa 18 metara i pogodio mrežu Sevilje.

Erling Haland je u 27. minutu pokazao zašto je klasa. Nastavlja da rešeta mreže sjajni golgeter. Ovoga puta iskoristio je odličan centaršut Sanča, samo je utrčao u peterac i pogodio.

U 43. minutu ponovo Erling Haland i Borusija vodi 3:1! Poslije odlične asistencije je rutinski savladao golmana Bona!

Vratila se Sevilja u 84. minutu i smanjila rezultat preko De Jonga za zanimljiviji revanš.