SLOGA JESENJI ŠAMPION Borac porazom u Živinicama završio polusezonu

Rukometaši Borca su porazom u Živinicama završili polusezonu i tako je Sloga osvojila jesenju titulu u prvenstvu BiH zbog bolje gol - razlike.

Konjuh je slavio 24:22, pa je tako banjalučki tim već osam godina bez pobjede na ovom gostovanju.

Prvo poluvrijeme donijelo je izjednačenu igru sa puno grešaka na obje strane. Izgubljene lopte i promašaji su mogli skupo da koštaju goste.

Borac je pri rezultatu 7:5, imao napad za plus tri ali ga nije realizovao pa su domaći veoma brzo došli do izjednačenja. Na kraju se na odmor otišlo sa plus jedan za goste a dobar je bio golman Slađan Subotić.

Konjuh je u nastavku uspio da napravi preokret . Došli su domaći do plus dva prvi put sredinom ovog dijela, a onda su čuvali prednost. Borac u finišu nije realizovao dva sedmerca i zicer kad je pokušavao da stigne rezultat.

Domaće je do pobjede vodio Nikola Grujić sa sedam, dok su Eldin Hajdarević i Nermin Smajić dodali po četiri gola.

Kod Borca se izdvojio Marko Lukić sa šest golova, a Milan Dakić je dodao pet.