Ostalo

SLOVAČKA U POLUFINALU Hokejaška reprezentacija SAD eliminisana nakon penala

Hokejaši Slovačke prvi su polufinalisti na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, pošto su poslije boljeg izvođenja penala bili bolji od SAD 3:2.

Hokejaši SAD zaustavljeni su u četvrtfinalu olimpijskog turnira, a Slovačka je slavila poslije drame i penala.

Slovaci su poveli preko Slafkovskog, ali su Ameri izjednačili u finišu prve trećine i poveli u drugoj poslije gola Hentdžisa.

U posljednjem minutu treće deonice Slovačka je došla do izjednačenja i produžetka, a strelac je bio Hrivik.

U dodatnih 10 minuta nije bilo golova, pa se prvog polufinalistu odlučili penali. Amerikanci su svih pet pokušaja promašili, dok je jedini strijelac za Slovačku bio Čelarik.

Slovaci će u polufinali igrati protiv boljeg iz duela između Švedske i Kanade, dok se u ostalim četvrtfinalima sastaju Rusija – Danska i Švajcarska – Finska.