ŠOK U HUMSKOJ Crno-bijeli pobijedili sami sebe, Napretku tri boda u sudijskoj nadoknadi

Fudbaleri Partizana poraženi su od Napretka na domaćem terenu rezultatom 3:2 u utakmici 19. kola Super lige Srbije. Ovaj poraz došao je kao posljedica kardinalnih grešaka izabranika Save Miloševića, ali i neiskorištenih stoodstotnih prilika u napadu.

Partizan je poveo u 13, minutu, a strijelac je bio Seiduba Suma na asistenciju Umara Sadika, a isti igrač je uduplao prednost crno-bijelih u 34. minutu. Da se stvari u ovoj utakmici zakomplikuju potrudio se Vukadinović u 43. minutu na asistenciju Gavrića, a ovo je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Partizan je imao inicijativu u nastavku, a veliku priliku imao je je u 77. minutu kada je Umar Sadik, nakon dobrog pasa Asana sve dobro uradio, šutirao ali je njegov udarac zaustavila stativa. Pet minuta kasnije stigla je kazna, nakon kornera Napretka i udrca na gol Stojković je dobro intervenisao, na odbijenu loptu natrčao je Bjeloš i poslao je u mrežu.

Pokušavali su crno-bijeli da dođu do gola, ali ne samo da nisu u tome uspjeli nego je Napredak prvo imao jednu neugodnu kontru, a onda nakon strahovite greške domaćeg tioma stigao do pobjede golom Eskića duboko u sudijskoj nadoknadi.

Vojvodina – Radnik 1:0

Plasman: Crvena zvezda 49, Vojvodina 42, Čukarički 40, partizan 38, Bačka Topola 33, Voždovac 32, Radnički Niš 28, Spartak Subotica 28, Mladost 25, Napredak 21, Javor 20, Radnik 16, Proleter 16, Inđija 14, Rad 11, Mačva 8.