ŠOK U HUMSKOJ Dević donio pobjedu Voždovcu

Voždovac je u sudijskoj nadoknadi šokirao Partizan i slavio pobjedu na gostovanju u prvenstvu Srbije 2:1. “Zmajevi” su do tri boda došli nakon akcije koju je u gol pretvorio Marko Dević.

Voždovac je prvi zaprijetio u 14. minutu kad je pokušao Nemanja Nikolić iz slobodnog udarca. Poslao je loptu preko gola. Tri minuta kasnije zaprijetio je Zoran Tošić čiji udarac je zaustavio Marko Ilić. Mladi reprezentativac Srbije je kasnije odbranio i pokušaj Strahinje Pavlovića.

Urošević je pogriješio u 26.minutu,  slabo je vratio loptu a zatim je u kaznenom prostoru golman Vladimir Stojković oborio igrača Voždovca. Nemanja Nikolić je bio siguran sa penala za vođstvo.

Nakon toga uslijedio je prekid zbog transparenta i ubačenih baklji na teren, pa je prvo poluvrijeme produženo za devet minuta. Natho je izveo centaršut u finišu a Cvetković umalo postigao autogol, ali je lopta otišla pored stative. Veliku šansu imali su zatim i gosti kada je Mašović promašio.

Na startu drugog dijela Lazar Marković se našao u idealnoj prilici a Marko Ilić još jednom odbranio.

Voždovac će dugo žaliti za prilikom u 63.minutu. Mašović je izašao sam pred Stojkovića, ali je oklijevao pa je njegov pokušaj izblokiran. Partizan je napadao stvarao šanse a do gola je došao u sudijskoj nadoknadi kad je pogodio Strahinja Pavlović.

Ipak, crno-bijeli su krenuli po pobjedu a gosti su to kaznili. Uslijedila je kontra Voždovca koju je golom krunisao Marko Dević, nakon greške Šehovića.