ŠOK U PODGORICI Holanđani propustili šansu da ovjere Mundijal, Mbape dao četiri gola za Francusku

Crna Gora je u finišu meča šokirala Holandiju i spriječila je da definitivno osigura plasman u Katar. Uspjeli su da nadoknade 0:2 i na kraju dođu do boda.

Holanđani su imali veliku prednost, vodili su do finiša 2:0 zahvaljujući Memfisu Depaju. Napadač Barselone je sigurno izveo penal u 25. minuti. Zatim je u 54. petom postigao gol za 2:0.

Crna Gora se nije predavala. Prvo je u 82. minuti smanjila golom debitanta Ilije Vukotića. Domaći tim je zatim i izjednačio – Radunović je centrirao, a Nikola Vujnović glavom sjajno pogodio za prvenac u nacionalnom timu.

U posljednjem kolu Holandija dočekuje Norvešku i treba joj najmanje remi ili da Turska ne savlada Crnu Goru kako bi izborila plasman u Katar.

Francuska je deklasirala Kazahstan sa 8:0. Kilijan Mbape je postigao četiri gola u sigurnom trijumfu, kojim su i  definitivno osigurali prvo mjesto i plasman u Katar.

Golove su još dali Benzema (dva), Rabio i Grizman.

Iznenađenje nije dozvolila ni Belgija, koja je takođe trijumfom nad Estonijom osigurala prvo mjesto. Benteke i Karasko su donijeli prednost Belgijancima, Sorga je vratio nadu Estoniji, ali je Azar potvrdio trijumf domaćina.

Vels je takođe sigurno slavio protiv Bjelorusije 5:1, a meč će pamtiti Ben Dejvis, koji je u 68. nastupu postigao prvenac za nacionalni tim.