ŠOK U ZAGREBU Mornaru ne pomaže ni sjajni Rasel

Cibona je napravila iznenađenje i savladala Mornar u Zagrebu te im nanijela poraz  91:88.

Baranima nije pomogla ni odlična partija Deron Rasela koji je ubacio 35 poena, uz osam asistencija, ali je on bio i tragičar na kraju.

Mornar je već u prvom dijelu prve četvrtine imao dvocifrenu prednost (19:9), ali se domaćin nije predavao, odličnim šutem je držao priključak, a na veliki odmor otišao sa minus sedam – 47:40.

Tim Mihaila Pavićevića je nešto slabije otvorio treći period, dozvolio “cibosima” da preokrene (56:53, 59:57), ali je i tu četvrtinu završio u plusu – vodio je 69:65.

Miković je vezanim trojkama vratio plus sedam (72:65), da bi Petar Vujačić i Džastin Pirs na pet minuta i 19 sekundi doveli Mornar do devet poena prednosti – 81:72. Djelovalo je da je Mornar odbio nalet, ali je poklekao u finišu u penal-završnici. Borbena Cibona se nije predavala i zatim je Kapusta pogodio za tri poena i uslijedio je preokret.

Bundović je u Ciboni imao 25 poena, dok je Kapusta dodao 21.