ŠOK ZAVRŠNICE U LIGI ŠAMPIONA Sevilja i Čelzi stigli do pobjeda u posljednjim sekundama

U večerašnjem ranijem terminu rezervisanom za Ligu šampiona odigrana su dva meča 4. kola E grupe, a oba meča su završena nakon infarkt završnica.

Čelsi je savladao Ren u Francuskoj (2:1), dok je Sevilja bila bolja od Krasnodara (2:1), čime su riješene sve dileme koji će timovi nastaviti takmičenje iz ove grupe.

Fudbaleri Čelsija od samog početka utakmice u Francuskoj imali su incijativu i želju da što prije obave posao. Plavci su do pogotka mogli nakon samo četiri minuta igre, ali je Verner istakao kandidaturu za promašaj sezone. Njemački internacionalac je ostao sam pred praznim golom, ali je prebacio sa nekoliko metara udaljenosti.

Ono što nije pošlo za rukom Verneru tada, učinio je Hadson-Odoi u 22. minutu. Mejson Maunt je lijepo uzeo rivalu loptu na svojoj polovini, uposlio Hadsona-Odoija, koji je rutinski rešio situaciju “1 na 1”, za prednost Čelsija. Nastavili su gosti da opsijedaju gol rivala, a samo nekoliko minuta nakon gola imali su novu veliku priliku, koju nije iskoristio Maunt, a mora se istaći i reakcija čuvara mreže Rena Gomisa, koji je “paradom” sačuvao gol. Prvu priliku Ren je imao u 32. minutu, što govori o pritisku koji su gosti pravili.

U drugom poluvremenu, potpuno drugačija slika kada je Čelsijeva igra u pitanju. Ekipa Frenka Lamparda je držala loptu i trošila vrijeme, bez preterane želje da ugrozi gol rivala, već samo osigura plijen i eventualno sačeka priliku iz kontre. Ren je dvije najbolje prilike imao sredinom drugog poluvremena. Prvo je Girasi šutirao iz kaznenog prostora, a potom i Njamsi, ali je Mendi sačuvao mrežu. Ren je čekao, pokušavao da dođe do dobre prilike, a onda i uspio, i to u 85. minutu. Čelsi je primio prvi gol u grupnoj fazi, a on je djelo Girasija, koji je bio najviši u skoku poslije kornera. Dok kraja, “plavci” su ipak uspjeli da stignu do kompletnog plijena. U prvom minutu sudijske nadoknade Olivije Žiru je pokupio odbitak i donio pobedu svom timu, a ovaj gol i te kako će biti značajan iskusnom napadaču, koji ne igra standardno ove sezone.

Fudbaleri Sevilje željeli su da na gostovanju u Rusiji iskoriste loš momenat Krasnodara, koji u posljednjih sedam utakmica ima samo jednu pobjedu. Prošlosezonski osvajač Lige Evrope utakmicu je otvorio na najbolji mogući način po njih, ranim pogotkom. Igra se 4. minut kada je Ivan Rakitić sjajno šutirao nakon odbijene lopte i pogodio desni ugao gola Krasnodara. Na 2:0 Sevilja je mogla da povisi već u 12. minutu, ali je udarac Kundea odbranio Gorodov.

Gosti zaista imaju za čim da žale kada je prvo poluvreme u pitanju. Pošto su Dijego Karlos i Rakitić imali dobre prilike, a nakon igranja rukom igraač Krasnodara u svom kaznenom prostoru, glavni arbitar je, ipak, nakon gledanja snimka odlučio da ne pokaže na bijelu tačku.

U drugom poluvremenu su domaći krenuli na sve ili ništa i to im se isplatilo. Prvo je probao Klasen, pa Kabelja, a onda na scenu stupa Vanderson. On je u 56. minutu šutirao, a lopta nakon što je prošla kroz “šumu nogu” završava u mreži. I kao da su igrači Sevilje gledali duel Rena i Čelsija i onda uradili isto. Igrao se peti minut nadoknade, kada je Munir došao do lopte, a onda je sjajnim udarcem poslao u mrežu za pobjedu svoje ekipe. Ovaj meč obilježila je i povreda Eskudera koji je morao da uz pomoć ljekarske ekipe napusti teren, dok je Nemanja Gudelj igrao svih 90 minuta, i to na poziciji štopera.

Nakon ovog kola, Čelsi je na prvom mestu s 10 bodova, kao i drugoplasriana Sevilja, pa slijede Krasnodar i Ren sa po jednim bodom.