SPEKTAKL Šest golova, promašen penal, crveni karton i pobjeda Brazila nad Njemačkom

Spektakularan meč odigrale su olimpijske reprezentacije Brazila i Njemačke u prvom kolu grupe D.

Južnoamerički tim, koji brani zlato sa Olimpijade u Riju 2016. godine kada je u finalu savladao upravo Nijemce, je stigao do trijumfa od 4:2.

Trostruki strijelac bio je Rišarlison, a pogađao je u sedmom, 22. i 30. minutu, Paulinjo je zatresao mrežu protivnika u četvrtom minutu sudijske nadoknade, a pored toga, Kunja je u dodatnom vremenu prvog poluvremena promašio penal.

Na drugoj strani golove su postigli Amiri u 57. i Ake u 83. minutu, dok je u 63. isključen Arnold.

Kompletni rezultati prvog kola: grupa A: Meksiko – Francuska 4:1, Japan – Južna Afrika 1:0; grupa B: Novi Zeland – Južna Koreja 1:0, Honduras – Rumunija 0:1; grupa C: Egipat – Španija 0:0, Argentina – Australija 0:2, grupa D: Obala Slonovače – Saudijska Arabija 2:1, Brazil – Njemačka 4:2.