Tenis

SPEKTAKULARAN PREOKRET Ribakina od ivice poraza do polufinala mastersa u Madridu

Kazahstanska teniserka Elena Ribakina plasirala se u polufinale WTA turnira u Madridu, pošto je danas u četvrtfinalu savladala sunarodnicu Juliju Putincevu 4:6, 7:6 (7:4), 7:5.

Ribakina servira

Meč je trajao dva sata i 48 minuta. Ribakina je četvrta teniserka svijeta, dok je Putinceva 50. na WTA listi.

Ovo je bio treći međusobni duel dvije teniserke, a prvi trijumf Ribakine, koja će u polufinalu igrati sa pobjednicom meča između Bjeloruskinje Arine Sabalenke i Mire Andrejeve iz Rusije.

Krenula je agresivno protiv Putinceve, imala tri brejk lopte u prvom servis gemu protivnice. Ipak, 50. na WTA listi se odbranila, a onda je u petom gemu uspjela da napravi brejk. Brejk koji je trasirao put ka prvom setu, koji je dobila 6:4.

Putinceva je napravila brejk i u drugom setu i povela 2:1. Međutim, tada je četvrta teniserka svijeta pokazala zašto je u vrhu. Jer je pod pritiskom u stanju da se regeneriše momentalno. Odmah je napravila ribrejk i izjednačila na 2:2. Kako do kraja seta nije više bilo brejkova odluka je pala u taj-brejku.

Tu je Ribakina dominirala i dobila ga 7:4, za izjednačenje u setovima. Ali Putinceva se nije predavala. Šta više, uspjela je da dođe na prag velike pobjede. Napravila je brejk, povela 5:2 i servirala za meč. Imala je čak i dvije meč lopte na servis protivnice, ali se spasila Ribakina. A onda u narednom gemu napravila brejk i time najavila veliki preokret. Osvojila je još tri vezana gema i uspjela da se probije do polufinala.

Juče su plasman u polufinale izborile Poljakinja Iga Švjontek i Amerikanka Medison Kiz.

WTA turnir u Madridu igra se za nagradni fond od 7.679.965 evra.