SRBIJA ODLIČNO OTVORILA KVALIFIKACIJE Orlići do istorijske pobjede protiv Gibraltara

Fudbaleri Srbije do 17 godina savladali su Gibraltar sa 12:0 na početku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je na stadionu “Stelios Kirikaides” na Pafosu razbila rivala i ostvarila jednu od najubjedljivijih pobjeda u istoriji.

Time su “orlići” praktično obezbjedili plasman u elitnu rundu kvalifikacija za plasman na EURO.

U grupi sa Srbijom je još selekcija domaćina Kipra (duel je na programu 7. novembra), a Rusija je odlukom UEFA suspendovana zbog rata u Ukrajini.

Izabranici selektora Aleksandra Lukovića su lako riješili meč sa autsajderom i samo je bilo pitanje sa koliko golova razlike će biti okončan ovaj duel.

Listu strijelaca otvorio je Delibašić u sedmom minutu, a on je postigao još jedan gol do kraja poluvremena.

Na pauzi je bilo 5:0, a pored Delibašića mrežu protivnika zatresli su i Jovanović i Cvetković (2).

Jovanović je u 46. minutu postigao svoj drugi gol, Maksimović je u 68. iskoristio penal za 7:0, a onda je het-trik kompletirao Jovanović.

Rezervista Sremčević se razgoropadio u samoj završnici i za 13 mintua je upisao het-trik, piše B92.