SRPSKA OPEN Grigelis eliminisao Belučija (FOTO)

Brazilac Tomaž Beluči eliminisan je na ATP Čelendžeru “Srpska open”, koji se igra u Banjaluci. On je u drugom kolu poražen od Litvanca Laurinasa Grigelisa sa 2:1 , po setovima 6:2, 6:7 (5), 3:6.

FOTO SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA
Laurinas Grigelis

Iskusni Beluči je odlično odigrao prvi set. Brazilac je pri vođstvu rivala 2:1 podigao nivo svoje igre, vezao pet gemova (uz dva brejka) i dobio prvi set sa 6:2. Litvanac nije imao rješenje za njegov prvi servis i osvojio je samo četiri poena.

Odmah na startu drugog seta činilo se da će Beluči lako do potpune pobjede. Odmah je u prvom gemu drugog dijela propustio dvije brejk lopte, da bi u trećem gemu došao do brejka, a zatim i povećao prednost na 3:1. Litvanac se, međutim, nije predavao, uspio je da vrati brejk, a zatim i povede 4:3. U finišu drugog seta velika borba. Sjajan je bio 11. gem, koji je bio i najduži u meču. Na kraju Grigelis je spasio brejk loptu pa se kasnije ušlo u taj brejk.

Litvanac je sjajno odigrao uvodne poene, napravio mini brejk i poveo 3:0. Sačuvao je prednost do kraja i slavio u taj brejku 7:5, izjednačivši na 1:1 u setovima.

To je Grigelisu dalo samopouzdanje pa je bio bolji i u trećem setu, u kojem je slavio sa 6:3 i plasirao se u narednu rundu.