SRPSKI AS NASTAVIO PUT KA TITULI Šapovalov "razljutio" Đokovića, pa je dobio lekciju od najboljeg svjetskog tenisera

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković drugu godinu zaredom plasirao se u osminu finala Australijan Opena. Srbin je u trećem kolu savladao mlađanog Denisa Šapovalova sa 6:3, 6:4, 4:6, 6:0.

Borio se 19-godišnjak koliko je mogao protiv 14-strukog Grend slem šampiona. Iznenađujuće je došao i do seta. Ipak, Đoković je bio taj od koga je sve zavisilo na terenu, pa je nastavio put ka sedmoh tituli u Melburnu.

Bila je ovo 18 vezana pobjeda Đokovića protiv ljevorukih tenisera na Grend slemovima. Posljednji poraz pretrpio je od Rafaela Nadala na Rolan Garosu 2014. godine.

Naredni rival Srbinu biće još jedan mladić Danil Medvedev.

Đoković je sjajno otvorio meč i već u trećem gemu napravio prvi brejk. Novi je uslijedio u petom gemu, pa je srpski teniser poveo sa 4:1.

Ipak, Šapovalov odmah uzvraća udarac i vraća brajk, smanjivši na 4.3.

Novak je stigao do prve set lopte, koju Šapovalov spašava odličnim servisom, ali drugu Srbin koristi i osvaja prvi set (6:3)

Drugi set je bio izjednačen, nije viđen nijedan brejk sve dok Novak prvi vođstvu od 5.4 nije stigao do set-lopte i iskoristio je, i tako je poveo sa 2:0 u setovima.

Đoković se žalio sudijama zbog svjetla na “Rod Lejver areni” koje je bilo upereno njemu u lice, s obzirom da se meč i dalje igrao u dnevnim uslovima.

Činilo se da je srpski teniser na dobrom putu da dobije meč, kada je u trećem setu napravio brejk za 2:0.

Ali uslijedio je neočekivano povratak Šapovalova, koji pravi seriju od četiri osvojena gema i koristi treću set-loptu, pa je meč otišao u četvrti set.

Ipak, već prvom prilikom je Đoković oduzeo servis gem Kanađaninu. Iako je Šapovalov pokušavao da uspostavi kontrolu u razmjenama, nije uspijevao da nadigra odlučnog Srbina.

Brzo su se odigravali poeni u nastavku. Najbolji teniser svijeta je diktirao ritam, koji mlađani Kanađanin nije mogao da isprati uprkos svim naporima.