STANKOVIĆ KRENUO POBJEDOM Novi trener traži presing i igra sa dva napadača

Dejan Stanković je pobjedom startovao na klupi Crvene zvezde. Na pripremama na Kipru savladan je domaći Aris sa 2:0. Već prvi meč je pokazao na čemu će novi trener beogradskog kluba da insistira u narednom periodu.

Zvezda je nastojala da protiv rivala nametne svoj ritam, da igra visoki presing, a Stanković je u oba poluvremena izašao sa dva napadača. U prvom dijelu su tandem činili Tomane i Boaći, dok su u drugom igrali Pavkov i Krstović.

Beogradski tim je nakon nekoliko promašenih šansi došao do prednosti u 35.minuti. Nakon udarca Gajića, Tomane je odlično uposlio mladog Željka Gavrića koji je postigao prvi gol.

U nastavku je trener Stanković promijenio tim, ali je Zvezda nastavila sa naletima. Odličnu akciju u 69.minuti golom je krunisao Mateo Garsija.

Krstović i Pavkov su izigrali odbranu rivala, uslijedio je odlično proigravanje korpuletnog napadača koji je petom uposlio Argentinca koji trese mrežu.