STATISTIKA UOČI DERBIJA Zvezda uspješnija od Partizana

Crvena zvezda i Partizan odigraće večeras u 18 časova 159.“vječiti prvenstveni derbi“.

Trenutno prednost je na stari „crveno-bijelih“. U dosadašnjih 158. Duela Zvezda je slavila 63 puta, dok je neriješeno bilo 49 puta, a Partizan se radovao 46 puta. Gol razlika je 225:191 u korist tima sa stadiona Rajko Mitić.

Ovo će ukupno biti 249. derbi . Trenutno skor je 108 trijumfa Zvezde, uz 62 remija i 78 poraza. Gol razlika je 384:327.

Posljednji poraz u prvenstvu Crvena zvezda je doživjela 18 . aprila 2017. Godine kada je upravo Partizan slavio na stadionu Rajko Mitić sa 3:1. Od tog poraza „Crveno-bijeli“ su zaredali sa 33 meča bez poraza (većinom pod vođstvom trenera Vladana Milojevića.

Zvezda je ostvarila 31 pobjedu uz samo dva remija (Partizan 0:0, Napredak 1:1), pa se čini da je pod trenerom Milojevićem Marakana opet postaa „neosvojiva tvrđava“.

Na današnji dan odigran je vječiti derbi davne 1958. godine u 22. okršaju, a pobednika tada nije bilo, pošto je meč završen 2:2 na stadionu Partizana.

Na ovom susretu povela je Zvezda pogotkom Toplaka već u 2. minutu, domaćin je izjednačio preko Mesaroša u 35. Opet je Toplak zatresao mrežu rivala za novu radost crveno-bijelih, a konačan rezultat je postavio Zebec u 76. minutu.