SUPERLIGA SRBIJE Teška pobjeda Partizana, Čukarički ubjedljiv

Fudbaleri Partizana su ostvarili važnu pobjedu protiv Mladosti u 34. kolu Superlige Srbije, a slavili su sa 2:1.

Crno-bijeli su poveli u 11. minutu kada je iskosa sa lijeve strane dalji ugao pogodio Rikardo Gomeš poslije kontranapada i dodavanja Zorana Tošića.

Iskusni vezista se u 58. minutu i sam upisao u strijelce, a mrežu je zatresao poslije lijepog duplog pasa sa Nemanjom Nikolićem.

Pet minuta kasnije golman Gostiju Dragan Rosić je odbranio penal Rikardu, a prethodno je u šesnaestercu oboren Zlatan Šehović.

Neizvjesnot u finiš unio je Petar Bojić koji je u 85. minutu šutirao sa 20-ak metara, lopta je prvo pogodila Svetozara Markovića, a zatim i stativu te završila u mreži.

Poslije toga gosti su napadali i pokušavali da dođu do izjedačenja, a Beograđan su se branili u uspjeli su da sačuvaju tri boda.

Čukarički je sa 5:2 savladao ekipu Napretka i tako stigao do trećeg mjesta na tabeli, koje vodi u kvalifikacij za Ligu Evrope.

Za domaće su pogađali Ognjen Mudrinski u osmom, Stefan Kovač u 26. i trećem minutu sudijske nadoknade meča, te Samjuel Ovusu u 51. i Luka Stojanović u 66. minutu, a na drugoj strani Miloš Ostojić u 69. i Ibrahima Ndiaje u 84. minutu.

Proleter – Radnički 2:3

Plasman: Crvena zvezda 51, Radnički 45, Čukarički 34, Partizan 33, Mladost 32, Napredak 27, Proleter 22, Vojvodina 20 bodova.

Plej-aut:

Rad – Dinamo 1:4

Radnik – Voždovac 4:2

Zemun – Bačka 7:0

Mačva – Spartak 2:1

Plasman: Radnik 24, Spartak, Mačva po 23, Voždovac 21, Bačka, Rad po 18, Zemun 17, Dinamo 14 bodova.